Naujausi

10 dalykų, kurie nutiks jums persikrausčius į Norvegiją

20031209_16484631

1. Jūs išmoksite slidinėti tą pačią akimirką, kai išlipsit iš lėktuvo.

Jūs nesate norvegas, jeigu nemokate slidinėti. Tai yra tauta, kuri tobulai įvaldė slidinėjimą ir tuo begalo didžiuojasi. Kai tik vaikas padaro savo pirmuosius žingsnius, jis iškart pastatomas ant slidžių, kad pradėtų mokytis.

Jei atvyksite į Norvegiją nemokėdami slidinėti, jūs iškart būsite išprašyti į slidinėjimo kurortus, tokius kaip Beitostølen, Geilo ar Hemsedal ir būsite priversti išmokti slidinėti, net per kančias.


IM5445_BA_LA

2. Jūs pradėsite nešioti megztus norvegiškus megztinius.

Jie yra dideli, stori, vilnoniai, keliantys niežulį ir dažniausiai tradicinių norvegiškų spalvų – mėlynos, raudonos arba baltos. Jie turi tradicinius motyvus ir atrodo taip , tarsi jūsų prosenelė juos kažkada nešiojo.

Po mėnesio, praleisto Norvegijoje, jūs suprasite, kam jis jums reikalingas ir sugebėsite save įtikinti, kad jis atitinka jūsų stilių. Be to, iškart tapsite vienu žingsniu arčiau madingais save laikančių norvegų.

_70678592_70678591

3. Jūs išmoksite vertinti saulę.

Saulė retokai pasirodo Norvegijoje, bet kai tai įvyksta, visi dega noru išeiti laukan. Netgi jei lauke tik 5 laipsniai šilumos, jei saulė šviečia, visi ja mėgaujasi lauke, sedėdami Akerbrigge ir mėgaudamiesi alumi.

 Jeigu lauke kiek šilčiau, galite pamanyti, kad nėra nieko keisto vaikščioti Slottsparken ar Frognerparken parkuose su kitais norvegais, apsirengus maudymosi šortais… nors ne, tai vistiek gana keista.

NorgesGruppen-e1361967391257

4. Jūs išmoksite už viską mokėti gerokai brangiau.

Norvegija yra viena brangiausių šalių pasaulyje, iš pradžių jūs tik ir galvosit apie tai, kaip nusipirkti lėktuvo bilietą ir važiuoti iš čia. Bet po kurio laiko jūs apsiprasite už pintą alaus mokėti $20, $10 už duonos kepaliuką, ir $8 už kavos puodelį. Ir negana to, jus stebins tie 40% pajamų mokesčių, kuriuos turėsite mokėti- jie tikrai gali kandžiotis.

Tačiau galite įžvelgi ir šiek tiek pozityvumo, ne viskas ten beprotiškai brangu. Norvegijos socialinė sistema yra viena geriausių, į ją įeina ir mokslas ir sveikatos apsauga.Taip pat, naftos dėka Norvegija yra viena turtingiausių valstybių pasaulyje. Jeigu tik turėsite darbą gyvendami šioje šalyje, jums viskas bus gerai, nesvarbu kokio dydžio mokesčius jums teks sumokėt.

IMG_2868

5. Jūs pamėgsite žuvienę.

Skamba viliojančiai ? Man atrodė taip pat, kai mano merginos tėvai pakvietė mane paragauti tradicinės Fiskesuppe. Buvau nustebintas kokia ji kreminė, turtingo skonio, pilna įvairių daržovių ir dviejų rūšių žuvies ( lašišos ir menkės). Puikus delikatesas po šios sriubos – alus, kuriuo rasite bet kur šioje šalyje.

1KvikkL_2

6. Jūs gersite kakavą ir valgysite kvikklunsj kuomet lauke bus šalta.

Kvikklunsj arba greitas užkandis yra norvegiška KitKat versija. Iš pradžių jūs ginčysitės ir prieštarausite visiems, kas aiškins, kad šie saldainiai yra kur kas geresni nei KitKat. Tačiau galiausiai, turėdami pasirinkti, rinksitės norvegiškuosius Kvikklunsj. 

Šie saldainiai yra būtini vykstant į kalnų trobeles, jais mėgaujamąsi geriant karštą kakavą.

'I told you a house-warming party was a bad idea.'

7. “Apšilimas” prieš išeinant vakaroti į miestą taps būtinybe.

Prieš išeidami į miestą pasilinksminti, jūs negalėsite palikti namų prieš tai gerai neįkaušęs. Šis ritualas sudarytas iš maždaug 4 draugų jūsų namuose, butelio degtinės, tekilos, 4 skardinių Red Bull ir ne mažiau nei 12 butelių alaus, už patrauklią $240 kainą.

Bet mums užsieniečiams, kuriems ši šalis vis dar atrodo “šiek tiek “ per brangi, reiks išgerti kur kas daugiau, prieš paliekant namus. Kitu atveju, namus pasieksim bankrutavę po dviejų alaus bokalų, užsakytų bare, arba nusivylę, blaiviai praleidę vakarą.

lora07a2006_4857925a

8. Jūs būsite sužavėti beprotiškomis norvegų apeigomis baigiant mokyklą.

Russ yra specialios apeigos tiems, kas baigia mokyklą. Švenčiamos prieš paskutinius egzaminus ( nuo balandžio iki gegužės 17 – Norvegijos konstitucijos minėjimo dienos). Absolventai puošiasi išpieštomis kelnėmis, daugiausiai raudonos spalvos, dekoruoja autobusus ir rengia juose vakarėlius kiekvieną vakarą ištisas tris savaites. Jie vartoja labai daug alkoholio ir užsiiminėja seksu dar prieš išlaikydami baigiamuosius egzaminus.

Tiems, kurie jau nėra absolventai, tačiau būsite pakankamai girti, didelė tikimybė atsidurti viename iš tokių autobusų. Sėkmės tokiu atveju.

 2314541

9. Jūs atmintinai išmoksite laiką, kada galite įsigyti alkoholį.

Alkoholis Norvegijoje yra monopolizuotas. Tai reiškia, kad alkoholį galite įsigyti tik tam nustatytomis dienomis ir valandomis : pirmadienį-penktadienį nuo 8 ryto iki 6 vakaro, šeštadienį nuo 8 ryto iki 3 vakaro, o sekmadienį parduotuvės uždarytos. Šios valandos bus įrašytos į jūsų smegenis kaip laikrodis. Nepamirškite apsirūpinti alkoholio atsargomis šeštadienį, kitu atveju jūsų sekmadieninis BBQ bus ganėtinai sausas.

keep-calm-and-learn-norwegian-6

10. Jūs pasiduosite, bandydami išmokti norvegų kalbą.

Nes:

– Visi kalba angliškai ir

– norėdami ištarti Ø, Æ, ar Å kaip užsienietis, jūs skambėsite kaip išprotėjęs jūrų liūtas, grojantis tūba.

Tačiau, vienas žodis, kurį tikrai ištobulinsite yra skål – Į sveikatą!

Informacijos šaltinis

matadornetwork.com