Naujausi

Atlyginimo tarifas „raudonomis“ Velykų periodo dienomis

Kokį valandinį tarifą Jums turi mokėti darbdavys, jei dirbate per „raudonas“ dienas. Ar Velykų išvakarės yra „raudona“ kalendoriaus diena ir kokios taisyklės galioja Verbų sekmadieniui?

Ar žinote, kurios Velykų periodo dienos yra tikrai „raudonos“ ir koks valandinis tarifas taikomas, jei dirbate šiomis dienomis?

Velykų išvakarėse papildomas tarifas skaičiuojamas nuo 15 valandos. Tačiau jei Jums taikoma kolektyvinė sutartis tarp profsąjungos ir KS, tai „raudonos“ dienos tarifas taikomas nuo 00.00 iki 24.00. Tuo tarpu Verbų sekmadienį taikomas įprastas sekmadienio tarifas. Šventinės Velykų dienos prasideda trečiadienį 18.00 ir tęsiasi Didijį ketvirtadienį ir Didijį penktadienį. Šeštadienio rytą trumpa pertrauka iki 15 valandos ir toliau šventinis tarifas taikomas iki antros Velykų dienos (pirmadienio) 22 valandos.

Jei dirbate savo pamainoje per „raudoną“ dieną ar Velykų išvakarėse Jūs turite teisę gauti 133,3 procentų priedo. Tuomet jei Jūsų valandinis atlygis yra 205 kronos, Jums turi išmokėti 477 kronas už darbo valandą. Tačiau 133,3 procentų priedą gauna tie, kurie yra profsąjungos nariai, bet jei nesate narys, tai priedas prie atlygimo turi būti bent 100 procentų.

Ką Jūs turite žinoti jei susirgsite per Velykų atostogas? Jei turite dirbti per raudonas dienas ir susirgsite vis tiek turite gauti papildomą priedą.

Kiek „raudonų“ dienų galite dirbti?

Iš Jūsų gali būti reikalaujama dirbti „raudonomis“ kalendoriaus dienomis, bet tik tuo atveju, jei Jūsų darbas yra neišvengiamas (pavyzdžiui Jūs dirbate ligoninėje pamaininį darbą).

Ar Jūs galite būti priverstas dirbti keletą dienų iš eilės?

Žinoma yra išlygų, jei dirbote 3 sekmadienius ar 3 „raudonas“ dienas iš eilės, Jūs turite teisę nedirbti kas antrą sekmadienį ar šventą dieną 26 savaičių periode.

Straipsnis parengtas pagal http://fagbladet.no/