Naujausi

Apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) dirbantiems Norvegijoje

Jei išvykote iš Lietuvos ilgesniam laikui ir nedeklaravote išvykimo bei nemokate PSD įmokų:

  • Nutrūksta sveikatos draudimas.
  • Mokesčio administratorius („Sodra“) pradeda skaičiuoti skolą.
  • Sugrįžus į Lietuvą, kol nesumokėsite susikaupusios skolos, Jūs negalėsite gauti nemokamų gydymo paslaugų.

Ar žmogus gali būti draustas sveikatos draudimu keliose ES šalyse?

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, asmuo gali būti draustas sveikatos draudimu tik vienoje iš Europos Sąjungos (ES) šalių, t. y. toje, kurioje gyvena, dirba ir moka mokesčius. Tad jei deklaravote išvykimą iš Lietuvos pradėję dirbti kitoje ES šalyje, turite mokėti toje šalyje nustatytus mokesčius, tuomet Jums nereikės mokėti PSD įmokų Lietuvoje.

Pasitikrinti, ar neturite PSD skolų, galite internete, adresu www.sodra.lt/pasitikrink.

Ką daryti, jei atsirado įsiskolinimas „Sodrai“?

Draustumas gali būti pratęstas tik tada, kai yra sumokama skola už visą praėjusį laikotarpį arba pateikiami dokumentai, įrodantys, kad visą tą laiką buvo legaliai dirbta užsienyje ir ten mokėjote mokesčius.

Reikia kreiptis į „Sodros“ Panevėžio skyrių (adresu Vasario 16-osios g. 60, LT-35167 Panevėžys, el. p. panevezys@sodra.lt) – įmokų administravimo specialistai patikrins apskaičiuotų PSD įmokų pagrįstumą.

Kokius dokumentus reikia pateikti „Sodrai“, jei norite, kad būtų perskaičiuotos PSD įmokos?

Tam kad būtų perskaičiuotas įsiskolinimas, jeigu esate išvykęs į Europos sąjungos valstybę narę, Europos ekonominės bendrijos narę arba Šveicarijos Konfederaciją, galite pateikti „Sodrai“  atitinkamos įstaigos nurodytas pažymas.

Jei Jūs dirbate ir mokate mokesčius Norvegijoje, Jums reikialingi šie dokumentai:

  • Preliminari pajamų mokesčio deklaracija Skattemelding (k. Tax return for income and wealth tax) yra jūsų Altinn profilyje, jei nesate el. paslaugų naudotojas – ji jums išsiunčiama paštu.
  • Pajamų mokesčio deklaracija Skatteoppjør (k. Tax assessment) yra jūsų Altinn profilyje, jei nesate el. paslaugų naudotojas – ji jums išsiunčiama paštu.
  • A08 forma. Jei norite panaikinti skolą už šiuos metus, t. y. einamuosius metus, bandykite išsiuti A08 formą kartu su deklaracija. Forma parodo, kokią informaciją apie jus darbdavys ir NAV pranešė Skatteetaten.

Jei esate skolingi už kelis metus, reikia pridėti tų metų deklaracijas, už kuriuos esate įsisikolinę „Sodrai“.

Mes paruošėme Jums 2018–2021 m. PSD įmokų lentelę.

Pasitikrinę www.sodra.lt/pasitikrink kokią sumą esate skolingi, palyginkite ją su mūsų pateiktomis sumomis ir sužinosite, už kuriuos metus reikia pristatyti deklaracijas.

Ką daryti, jei „Sodra“ jau nuskaičiavo Jūsų įsiskolinimą iš Jūsų asmeninės sąskaitos?

Jei Jūs dirbate ir mokate mokesčius Norvegijoje bei galite tai įrodyti, galite pateikti prašymą „Sodrai“ grąžinti Jūsų atskaičiuotas permokas. Jums reikia Elektroniniu paštu panevezys@sodra.lt pateikti prašymo formą ir pridėti dokumentus, nurodyti atskaičiuotą sumą ir pateikti banko sąskaitos, iš kurios buvo nuskaičiuota PSD permoka numerį. Įmokų administravimo specialistai patikrins apskaičiuotų PSD įmokų pagrįstumą ir grąžins nuskaičiuotą sumą į Jūsų sąskaitą.

Daugiau bendrosios informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą: info@sodra.lt.

Jei esate skolingi „Sodrai“ ir neturite galimybės pateikti prašymą dėl PSD skolos perskaičiavimo, galbūt Jums reikalinga mūsų paslauga?
Užpildykite anketą ir mes Jums padėsime