Naujausi

Aptiktas šeimyninis lietuvių kontrabandos „lizdelis“

Trondheim kaiminystėje policija aptiko kontrabandininkų „lizdelį„. Jame rado 32,980 cigarečių, 479.5 litrų alaus, 342 litrų spiritinių gėrimų ir 45 litrų vyno.

39

Kontrabandinės prekės buvo slepiamos dviejose slaptose spintose. Po lovos čiužiniu slepiami pinigai, o virtuvės spintelėje – pakabinti kainoraščiai.

Šią kontrabandą policija užtiko kovo mėnesį, Trondheimo kaimynystėje. Namuose rado tris Rytų Europiečius – tėvą, jo suaugusį sūnų bei jo sugyventinę.

Visi trys neseniai buvo nuteisti Oslo apygardos teisme.

Tėvas nuteistas kalėti penkiems mėnesiams, sūnus ir sugyventinė gavo 100 dienų kalėjime. Visi trys buvo suimti tą pačią dieną. Sugyventinių pora atliko savo bausmę, ir į laisvę buvo išleisti keletą dienų po teismo.

Rasta 91 500 kronų

Be cigarečių, alaus, spiritinių gėrimų bei vyno, namuose buvo rasta ir 91,500 kronų suma. Didžioji pinigų suma buvo laikoma tėvo miegamajame, po lovos čiužiniu. Likę, paslėpti virtuvės spintelėje.

Atsižvelgiant į rajono teismo sprendimą, nustatyta, kad kontrabandinės prekės, kurios į šalį buvo įsivežtos neteisėtai – buvo laikomos perpardavimo tikslais.

48

Tėvas prisipažino esantis kaltas, bet aiškino, jog pinigus, kuriuos rado policija, jis atsivežė iš Lietuvos ir čia išsikeitė į kronas. Pasiteisinimas nebuvo įtikinantis – pinigus nuspręsta konfiskuoti.

Priimtas nuosprendis

Vyro advokatas, Vedat Kaya, sakė, jog jo klientas priima nuosprendį.

Vyro sūnus ir jo sugyventinė nepripažįsta savo kaltės. Teisme jie abu gynėsi nežinantys, kur buvo laikomos kontrabandinės prekės ir kad jos bus perpardavinėjamos namuose. Nepaisant to, jie teigė, jog turėjo įtarimų, kad tėvas vykdo kažką nelegalaus.

Neįtikėtina

Sūnaus ir jo sugyventinės pasiaiškinimai teismui nebuvo įtikinantys. Kaip įrodymą, policija pateikė virtuvės spintelėje rastą, akivaizdžiai matomą prekių sąrašą.  Kontrabanda buvo atvežama klientui į namus, kaip to įrodymas, pateiktas sugyventinės telefonas. Sugyventinių pora nuteisti už bendrininkavimą.

37

– Kol N.N. (tėvo inicialai) nebūdavo, jie saugojo ir pardavinėjo kontrabandą. Liudytojų parodymai apie kontrabandos įsigijimą tai patvirtino.

Sūnus sutiko su kaltinimais, adressa.no sakė, pastarojo advokatas Tore Ballangen.  Sprendimo apskųsti nesiėmė ir sūnaus sugyventinė, sakė jos gynėjas Frode Wisth.

Be laisvės atėmimo bausmės ir pinigų arešto, teismas taip pat nusprendė konfiskuoti kontrabandines prekes.

Policijos prokuroras Monika Grotte Estenstad praneša, kad ieškovai pateiktu nuosprendžiu yra patenkinti.

Vienas iš kaltinamųjų nuteistas 5 mėnesiams.

http://www.adressa.no/nyheter/sortrondelag/article11175994.ece