Naujausi

Ar apsiperkant oro uostų parduotuvėse pateikiami kelionės dokumentai registruojami?

– Prašome pateikti savo įlaipinimo bilietą. Šį sakinį kaskart išgirstate apsipirkinėdami Duty Free parduotuvėse oro uostuose, pavyzdžiui Gardermoen oro uoste, tiek atvykstant tiek išvykstant.

Daugeliui žmonių tai sukelia stresą,- Ar tikrai privalau pateikti bilietą?

Taigi, ar tikrai privalote?

Dabar yra 2015 metai, ar tikrai turite pateikti kažkokį popieriaus lapelį, norėdami įrodyti, kad tikrai ne šiaip sau prasmukote į Duty Free parduotuvę.

Kontroliuojami reikalavimai

Pagal muitinės nustatytus reikalavimus, privalote pateikti kelionę įrodančius dokumentus, norėdami apsipirkti, sako Oslo oro uosto spaudos atstovas Lasse A. Vang Stein.

Taip nurodo muitinės reikalavimai, o ne neapmokestinamų prekių parduotuvės.

Jei nesate pakeliui į ar iš užsienio, jūs neturite teisės apsipirkti neapmokestinamų prekių parduotuvėse. Ir nors be kelionės bilieto, ten nėra galimybės patekti, vistiek galioja muitinės taisyklės.

Visos Oslo oro uosto parduotuvės privalo laikytis šių taisyklių, pabrėžia Vang Stein.

– Mes nepatiriame jokių didelių sunkumų dėl šios tvarkos. Dauguma keliautojų puikiai žino šias taisykles, taip pat vis daugiau keliauja su elektroniniais kelionės bilietais.

Galite pateikti mobilųjį telefoną

Elektroniniai kelionės bilietai lygiaverčiai atspausdintiems bilietams. 2008 metais atsivėrė naujos galimybės keliauti, turint tik elektroninius bilietus.

Avia kompanijos užtikrina, kad priimami tiek elektroniniai, tiek atspausdinti kelionės dokumentai. Nors įlaipinimo bilietas yra tik vienas iš kelių patvirtintų dokumentų, oro uostų parduotuvėse vis dar kaba užrašai – “ Prašome paruošti savo įlaipinimo bilietus”.

Nieko neregistruoja

Anksčiau, kai buvo naudojami tik popieriniai bilietai, ant jų būdavo dedami antspaudai, norint užtikrinti, kad neįsigijote daugiau prekių, negu jums leistina. 2009 metais, atsiradus elektroniniams bilietams, buvo sukurta sistema, kurioje buvo numatyta dėti anspaudus ant keliaujančių žmonių rankų. Juos buvo galima patikrinti apšvietus ultravioletinėje šviesoje.

Tai buvo prasta sistema, dėl kurios įsiutę klientai grasindavo ir bardavo darbuotojus. Tais pačiais metais ši sistema buvo nutraukta. Šiandien neprivalomas nei rankų nei bilietų antspaudavimas.

– Kas šiuo metu registruojama, kai pateikiate savo kelionę įrodančius dokumentus ?

– Įlaipinimo bilietai nėra registruojami. Jie reikalingi, tik įsitikinti, jog turite teisę apsipirkti, sako Vang Stein.

Sustabdo kontrabandą

Gardermoen oro uosto parduotuvės neturi muitinės. Vienintelis jų darbas yra įsitikinti, kad jūs tikrai keliaujate ir neįsigysite daugiau prekių, negu turite teisę išsitraukdami savo banko kortelę. Tačiau, tai nėra kelionės dokumentas.

Kitaip tariant, jie patikrina, ar jūs neapsipirkote kelis kartus su tuo pačiu kelionės dokumentu. Tačiau jie netikrina kiek ilgai buvote išvykęs iš šalies.

– Ši atsakomybė gulasi ant kiekvieno keliautojo pečių, sako Vang Stien.

– Tačiau yra ir kitų būdų atskleisti prekybos piktnaudžiavimą. Vienas iš jų, kad kiekvienas turi praeiti pro muitinės kontrolę.

Informacijos šaltinis

dagbladet.no

Taip pat skaitykite

Apsipirkote užsienyje ir tax free?

http://www.infonorvegija.lt/apsipirkote-uzsienyje-ir-tax-free/

978x

 

Pažiūrėkite, kiek galite sutaupyti pirkdami tax free

http://www.infonorvegija.lt/paziurekite-kiek-galite-sutaupyti-pirkdami-tax-free/

det+er+egentlig+ikke+halv+skatt+i+desember