Naujausi

Dideli pajamų skirtumai tarp imigrantų Norvegijoje

Imigrantai iš Didžiosios Britanijos ir Danijos uždirba daugiau nei dauguma žmonių šioje šalyje.

2012 metais vadinamosios vidutinės pajamos, įskaičiuojant emigrantus buvo 325 000 NOK atskaičius mokesčius, o tuo tarpu imigrantų vidutinis atlyginimas buvo 252 000 NOK per metus. Tai sudaro 77 proc. vidutinių visų gyventojų pajamų (pagal Norvegijos (SSB) statistiką apie imigrantų pajamas 2012 m.).
Imigrantai iš ES šalių, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Švedijoje gauna pajamas, didesnes nei vidutinės visų gyventojų pajamas. Blogiausiai uždirba imigrantai iš Eritrėjos, Afganistano, Somalio ir Irako. Somalio imigrantų vidutinis pajamų dydis sudaro 50 proc. visų gyventojų uždarbio – tai yra 3 proc. mažiau nei 2006 m. Daugelis iš tų, kurie atvyksta iš tokių šalių kaip Afganistanas ir Somalis yra naujai atvykusieji pabėgėliai. Didelė dalis jų yra be darbo, o didžioji dalis dirbančiųjų, dirba už mažą darbo užmokestį. Be to, labai mažas darbo jėgos aktyvumo lygis tarp moterų šiose grupėse. Manoma, kad priežastis kodėl britai yra viršuje, yra ta, kad didelė dalis jų dirba naftos sektoriuje ir, kad jie yra labai išsilavinę. Tai yra visai kita grupė imigrantų, pvz., tie, kurie atvyksta iš Afganistano ir Somalio,jie atvyksta čia pirmiausia, nes jie yra pabėgeliai. Daugelis jų turi žemą arba neturi jokio išsilavinimo ir nemažai jų iš Somalio tiesiog neraštingi.
Pasak statistikos, sumažėjo pajamos imigrantams iš ES nuo 95 proc. 2006 m. iki 84 proc. 2012 m. Manoma, kad viena iš priežasčių gali būti, kad daugelis iš ES imigrantų atvykusių nuo 2006 m., yra darbuotojai migrantai iš ES šalių, pavyzdžiui, Lenkijos ir Lietuvos, ir jų šeimos. Didelė dalis jų buvo tik keletą metų Norvegijoje.

Uždarbis kyla su gyvenimo trukme

Kaip ilgai imigrantai gyveno Norvegijoje, taip pat daug galima pasakyti apie pajamas. Imigrantai iš ES būdami mažiau nei trejus metus vidutines pajamas atskaičius mokesčius turėjo vos 207 000 NOK, o pajamos tų, kurie gyveno dešimt ar daugiau metų Norvegijoje buvo vos ne 341 000 NOK.
Pajamos taip pat didėja tarp imigrantų iš Afrikos ir Azijos nuo ilgesnio išgyvento laiko Norvegijoje.

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*