Naujausi

Didžioji dauguma Norvegijos Bažnyčios tarybos narių yra už gėjų santuoką bažnyčioje

Šeštadienio rytą (2016-04-09) prasidėjo Bažnyčios Tarybos pasitarimas gėjų santuokos bažnyčioje klausimu. Dauguma pritarė naujai liturginei gėjų santuokai.

08:30 šeštadienio ryte buvo pradėtas Bažnyčios Tarybos susitikimas tos pačios lyties santuokos klausimais. Šie klausimai sulaukė labai daug Bažnyčios Tarybos narių dėmesio praeitą rudenį per rinkimus.

Pateiktas pasiūlymas, kad bažnyčia turi turėti neutralų požiūrį į tos pačios lyties santuoką. 15 iš 23 narių norėtų, kad Sidonas (aukščiausia sprendimus priimanti bažnyčios organizacija) įteisintų tos pačios lyties bažnytinę santuoką.

Dauguma Tarybos narių mano, kad be dabartinės liturginės santuokos turi būti įteisinta ir tos pačios lyties asmenų santuoka ir jos būtų priimtos lygiavertiškai. Tai reikštų vienos lyties žmonių ir skirtingų lyčių poros lygybę.

Bet 8 narių mažuma mano, kad vis dėl to ji bus plačiau pateikta tolimesniam svarstymui. Šie nariai nori ypatingą dėmesį skirti vaikams, augantiems tos pačios lyties šeimoje. Taip pat bažnyčios šeimos modeliui, kur santuokos sąvoka reiškia vyro ir moters santuoką. Jie mano, kad tai varžytų religinių įsitikinimų laisvę.

Pirmadienį Bažnyčios Taryba nuspręs ar gėjai turėtų gauti savo liturgiją ir teisę tuoktis bažnyčioje. Jei Taryba nuspręs patvirtinti naują vestuvių liturgiją, tai ji gali būti priimta kitame posėdyje 2017 metais.

Kaimyninės Švedijos bažnyčia pritarė tos pačios lyties asmenų santuokoms jau 2009 metais.

Straipsnis parašytas pagal http://www.dagbladet.no/2016/04/09/nyheter/kristendom/religion/bryllup/homofile/43812504/