Naujausi

Dirbantiems ne visu etatu, taikomos naujos nuostatos

Galimybė dirbti ne visą darbo dieną puikiai tinka žmonėms, siekiantiems suderinti darbo dienotvarkę ir šeimyninį gyvenimą. Tačiau kai kuriems darbuotojams tai reiškia visišką priešingybę.

Darbuotojams, turintiems mažai darbo valandų, dažnai siūlomos papildomos pamainos, be galimybės atsisakyti, siekiant išlaikyti darbo vietą ir gauti geresnį atlygį.

Ar jūs dirbote daugiau nei pusę etato 2014 metais? Jei taip, nuo 2015 metų, tokios darbo valandos bus skaitomos pilnu etatu.

Tikrosios darbo sąlygos

Naujasis įstatymas, kuris eina į kovą su nedeklaruojamais darbo valandų etatais, buvo priimtas 2013 m birželio 4 dieną, tačiau įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.

 Pasak Darbo ir socialinių reikalų ministerijos nustatyta, kad darbuotojų, oficialiai dirbančių ne visą darbo dieną, tačiau turinčių daugiau nei įprasta darbo valandų, po vienerių metų gaus jų darbo valandas atitinkančią poziciją.

 Tai reiškia, kad pirmą kartą nuo 2015 m sausio 1 dienos neakivaizdiniai darbuotojai reikalauja, kad jų užimtumas atitiktų faktinį darbą.

– Tai įvykis. Darbuotojai, ypač sveikatos apsaugos sektoriuje, turi kovoti,kad gautų didesnes pozicijas.

Su šia nuostata jie įgauna teisę į pareigas, atitinkančias jų dirbo valandas pastaruosius metus.

 – Dabar jums reikia dirbti kartu su profesinėm sąjungom, sakė LO vadovas Gerdas Kristiansenas kai įstatymas buvo priimtas.

Čia yra nauji reikalavimai:

– Įstatyminę teisę į poziciją atitinka darbuotojai, dirbę didesnius valandų skaičius, nei numatyta jų darbo kontrakte per pastaruosius 12 mėnesių.

– Darbdavio pareiga aptarti nepilno etato darbo vietas su sąjungų atstovais, bent kartą per metus.

– Prieš darbdavio sprendimų paskyrimą, kai darbuotojas reikalauja lengvatų, visus kiek įmanoma klausimus aptarti su darbuotoju.

Daugiausiai moterys

Pagal praėjusių metų duomenis iš Norvegijos statistikos (SSB), 41 procentas dirbančių moterų dirba ne visą darbo dieną, palyginti su 13 proc vyrų.

Daugelis moterų dirba ne visu etatu daugelį metų. Skaičiai, susiję su priverstinėmis darbo valandomis daug skiriasi.

Nors kai kurie teigia, kad priverstinė valandų dalis taikoma tik dešimčiai procentų, nepilną darbo dieną dirbančių darbuotojų, tačiau FAFO tyrėjas Leif E. Moland sako, kad ji gali būti taikoma daugiau kaip 50 procentų nepilną darbo dieną dirbančių darbuotojų.

 Skaičiai nėra vienareikšmiški, tačiau žinoma, kad su priverstinio darbo laiko problema daugiausiai susiduria moterys.

Teigiama, kad :

– Apie 70 procentų dirbančiųjų ne visą darbo dieną, ne savo noru, yra moterys.

– Šiek tiek daugiau nei 40 procentų visų, kurie ne savo noru dirbo nepilną darbo dieną 2012 metais yra iš sveikatos ir socialinių paslaugų sektoriaus.

Beveik 20 procentų pardavimų sektoriaus ir 9 procentai mokymo sektoriaus.

Ar dirbote daugiau, nei jūs pasamdytas per 2014 metus?  Jums reikėtų pasikonsultuoti su darbdaviu ir padidinti darbo procentą 2015 metais.

Informacijos šaltinis

dinside.no

Taip pat skaitykite

Dirbote Norvegijoje ? Susigrąžinkite maksimalią Norvegijoje sumokėtų mokesčių dalį!

http://www.no-tax.no/mokesciu-grazinimas/

pay-raise-normal

Mokesčių pasikeitimai 2015 metais

http://www.infonorvegija.lt/mokesciu-pasikeitimai-2015-metais/

5d70d32b4e239754b2109f0adf5c7589