Naujausi

Įspėja dėl Daniškos mėsos

Medicinos Bendrijos Profesorius įspėja dėl antibiotikams atsparių bakterijų plitimo. „Yra daugybė mėsos dar skerdyklose, todėl didelis pavojus – jog užkratas pasieks bet kurį iš mūsų kartu su kiauliena iš parduotuvių. Net jeigu Jūs ir nesusirgsite, galite tapti ligos nešiotoju ir užkrėsti mirtina liga“ – sako medicinos Bendrijos profesorius Steinar Westin Nationen.
Šiuo metu labai stipriai plinta bakterijos MRSA (Auksinis stafilokokas). Maisto saugos tarnyba Norvegijoje siekia išnaikinti kiaulių MRSA visuomenės sveikatos labui. „Atsparumas antibiotikams yra globali problema, ir mes norime apriboti antibiotikų naudojimą maisto gamybai“ – sakė Kari Bryhni, reguliavimo katedros direktorius.
Tuo pačiu metu Folkehelsetilsynet mano, kad niekas negali apsaugoti žmonių nuo užkrėstos mėsos. „Mes mažai žinome apie rizikos laipsnį ir negalime atmesti galimybės, kad žmonės gali užsikrėsti, pvz., per rankas arba per virtuvės indus. Užsikrėsti tokiu būdu rizika yra labai maža“ – sakė Daktaras Jorgen Bjørnholt. Tačiau Jis mano, kad reikia daugiau mokslinių tyrimų, kad sužinotume apie tai, kaip gali plisti ši infekcija. Priežasčių įspėti tiek vartotojus, tiek maisto tiekėjus nepirkti daniškos kiaulienos yra daug, nes aštuonios iš dešimties daniškų kiaulės užsikrečia virusu.

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*