Naujausi

Kaip išvengti NRK licencijos mokesčio

NRK surenka virš 5 miliardų kronų už licencijos mokestį kiekvienais metais. Bet yra galimybė jo išvengti.

Egzistuoja griežti reikalavimai, dėl privalomo licencijos mokesčio. Mokestis už 2014 metus siekia 2729,17 kronų. Kaip taisyklė, vienas namų ūkis moka tik vieną licencijos mokestį, o bendrovės privalo mokėti už kiekvieną televizorių, kurį jos turi. Nors nėra taip sudėtinga šio mokesčio išvengti, rašo Tønsbergs Blad.

Internete jūs galite žiurėti video pasirinkdami įvairius transliatorius, tokius kaip Netflix ar HBO. Muziką klausytis galite per Spotify ar Wimp. Naujienas ir aktualias laidas galite žiurėti per internetinę televiziją. Netgi siūlomi kanalų paketai, kuriuose viskas rodoma pagal programų gidą.Yra daugybė tiekėjų, kurie siūlo įvairius internetinės TV paketus.

Naujas NRK pasiūlymas prieš kelias dienas paleistas per Apple TV ir Chromecast

– Įsijungus APPLE TV ir paspaudus ant NRK TV , jums bus pristatytos dabar rodomos ir populiariausios NRK programos. Naudodamiesi kategorijų paieška, jūs galėsite rasti jus dominančias aplikacijas. Programos yra ypač aukštos rezoliucijos, todėl jų vaizdo kokybė jūsų dideliame televizoriaus ekrane yra ypatingai gera, sako Nicolai Flesjø, vyriausias NRK vadovas, kanalo naujienose.

Patinkrinkite kokią įrangą jūs naudojate

NRK nežino, kokį inventorių jūs naudojate. Namuose jūs turite tokią elektroninę įranga kaip televizorius, dvd grotuvas, dekoderis ir dažniausiai vienas namų ūkis nemoka daugiau nei vieną licencijos mokestį. Tai taip pat reiškia, jog net jei išmesite visus savo turimus televizorius lauk, bet interneto ryšį gausite per imtuvą su TV tiuneriu, vistiek turėsite mokėti licencijos mokestį.

Sprendimas yra patikrinti visus prietaisus , kurie turi imtuvo funkciją. Kai jūs atsikratysite visais elektroniniais prietaisais, kurie turi šią funkciją, tuomet ateis laikas jūsų televizoriui. Autorizuoti televizorių servisai teikia paslaugą, kurios pagalba jūsų turimo televizoriaus vidinis imtuvas yra užplombuojamas. Televizorių meistras uždeda plomba ant antenos įėjimo, taip paversdamas jūsų televizorių tiesiog monitoriumi. Taip jums atsiranda galimybė nebemokėti NRK licencijos mokesčio.

NRK pranešimas

Kai darbas yra atliktas , jūs gaunate patvirtinimą iš autorizuoto televizorių serviso, kad jūsų televizorius yra užplombuotas. Galutinis žingsnis, kurį turite padaryti, tai pranešti NRK , kad plombavimas yra atliktas. Labai svarbu pridėti autorizuoto televizorių serviso patvirtinimą.

Dauguma būstu turi mokėti NRK licencijos mokestį, net jums išsikraustant, licencija keliauja su jumis. Įmonėms yra kitaip, jos turi mokėti pilną licencijos mokestį už visus turimus televizorius. Jeigu jūs naudojate televizorių kaip monitorių, jūs galite sutaupyti daug pinigų , jei pasirinksite užplombuoti savo televizoriaus imtuvą.

Penkiasdešimties colių monitorius kainuoja apie 30-50 tūkstančių kronų, o tokio paties dydžio televizorius kainuoja gerokai mažiau, o funkcionuoja taip pat gerai kaip ir monitorius.

-Mes esame vieninteliai Vestfolde ir Telemark ,kurie atliekame ši darbą. Jei jūs apsispresite užlombuoti savo televizoriaus vidinį imtuvą, gausite iš mūsų patvirtinimą apie tai, kad būsite atleisti nuo NRK licencijos mokesčio, sako Casper Næss, Moer Radio/TV-service Tønsberg generalinis direktorius.

Jis pasakojo, jog užplombuoja apie 10 televizorių per savaitę.

Informacijos šaltinis
nettavisen.no