Naujausi

Keliautojo statusas („Pendling“) 2018 m. Norvegijoje. Už kokias išlaidas gali atgauti mokesčius „Pendler“?

Jeigu neturite galimybės gaminti maisto patalpose, kuriose gyvenate, atskaičiuojama suma 159 NOK už išdirbtą dieną (tai daugiausiai taikoma tolimųjų reisų vairuotojams, kurie neturi galimybės gaminti maistą).

Papildomų išlaidų maistui (karštam) normos priklauso nuo to, kur jūs gyvenate:

  • Viešbutis be pusryčių: 569 NOK per dieną.
  • Viešbutis su pusryčiais: 455  NOK per dieną.
  • Būstas be galimybės gaminti maistą: 159 NOK per dieną.
  • Būstas su galimybe gaminti maistą: NOK per dieną.

 

Jeigu Jūs esate „Pendler“, tuomet galite atgauti mokesčius už būsto nuomos bei elektros išlaidas.

Būsto nuoma, išlaidos elektrai. Šias išlaidas reikia dokumentuoti. Mokėti reikia per banką, o ne „grynais į rankas“! Reikia pristatyti banko sąskaitos išrašą, kuriame būtų metinės išlaidos už būsto nuomą.

Jeigu Jums atskaičiuoja už nuomą darbdavys, turite pristatyti algalapius, kur turi būti nurodyta suma, atskaičiuota is Jūsų atlyginimo.

Išlaidos už elektrą: sąskaita iš elektos kompanijos ir išrašas iš banko, nurodantis, kad sąskaita apmokėta.

Jeigu nuomuojatės būstą kartu su draugais, reikia atsiųsti banko išrašą, kur būtų nurodyta, kokią sumą Jūs mokėjote būsto savininkui ar pervedėte savo draugui, kuris mokėjo būsto savininkui. Skatteetaten gali paprašyti atsiųsti nuomos kontraktą.

Užpildykite mokesčių deklaravimo anketą ir sužinosite, kokią sumą galite susigrąžinti, kokius dokumentus ir kaip juos reikia pateikti. Atsakymo bei išsamų tolesnių veiksmų paaiškinimą sulauksite per kelias dienas. Spauskite čia