Naujausi

Kodėl mokame tik pusę mokesčių gruodžio mėnesį

Jūs mokate daugiau mokesčių visus metus tam, kad prieš Kalėdas mokėtumėt mažiau.

Nors darbuotojai gruodžio mėnesį gauna algą su puse nuskaičiuotų mokesčių, tai nereiškia kad jūsų mokesčiai gruodžio mėnesį yra mažesni. Jūs mokate didesnius mokečius kitais mėnesiais, kad jūsų mokesčiai būtų mažesni vasara ir Kalėdų mėnesį.

Jeigu galvojate, kad būsite skolingas valstybei mokesčių kitais metais, tai galite paprašyti savo darbdavio atskaičiuoti truputi mokesčių nuo gruodžio mėnesio algos.

10,5 mėnesių mokamų mokesčių

Norvegų mokesčių sistema padaryta taip, kad norvegai moka mokesčius 10,5 mėnesių per metus. Kaip žinote, mes nemokame mokesčių liepos mėnesį ( atostoginiai neapmokęsdinami ) ir mokame pusę mokesčių gruodžio mėnesį. Taip sureguliuota mokesčių įstatymo.

Svarbiausias pranešimas visiems : kada išmokama alga su puse mokesčių į jūsų sąskaitą?

Algos išmokėjimo datos skiriasi tarp privataus ir valstybinio sektoriaus, o taip pat priklauso nuo jūsų darbdavio. Tai priklauso nuo darbdavio ar jis atskaičiuos pusę mokesčių nuo gruodžio mėnesio algos ar nuo algos kurią jums išmokės lapkričio pabaigoje.

Ar jūs turite mokėti daugiau mokesčių?

Labai daug žmonių bijo, kad gavus mokesčių deklaraciją balandžio mėnesį, jie bus skolingi valstybei. Jeigu jūs nesate tikri, ar jūs sumokėjote pakankamai mokesčių per 2014 metus arba pakeitėte darbą ir gaunate didesnę algą, nepakeitę savo mokesčių kortelės. Tokiu atveju būtų protinga paprašyti darbdavio atskaičiuoti šiek tiek daugiau mokesčių prieš gruodžio mėnesio algos išmokėjimą. Kad būtumėt tikri, kad nereikės primokėti mokesčių gavus mokesčių deklaraciją 2015 metais, būtų protinga mokėti šiek tiek daugiau mokesčių nuo sausio mėnesio.

Informacijos šaltinis

dinside.no