Naujausi

Kovo 31 dieną prasideda mokesčių deklaravimas už 2015 metus

Kas naujo ir kokios svarbios datos?

Kovo 31 Norvegijos gyventojai galės rasti savo metinę mokesčių deklaraciją už 2015 metus internete www.altinn.no arba www.skatteetaten.no. Vartotojams, neturintiems prisijungimo prie Altinn sistemos, deklaracija išsiunčiama paštu kovo 31 dieną.

Metinė mokesčių deklaracija turi būt pristatyta iki balandžio 30 d.

Balandžio 30 paskutinė diena atidėti mokesčių grąžinimą.

Gegužės 15 paskutinė diena pakeisti sąskaitos numerį.

Deklaracijoje bus preliminariai nurodyta, ar reikės sumokėti įsiskolinimą, ar permokėti mokesčiai bus Jums gražinami. Jei sumokėjote per daug mokesčių jie bus grąžinti birželio mėnesį.

 Prisijungimas įmanomas naudojant BankID arba MinID kodus. Jeigu nebeturite galiojančios kodų kortelės, pasirinkite, kad jūs pamiršote slaptažodį. Tuomet MinID vartotojas gaus kodą sms žinute ir nuorodą  elektroniniame pašte, su galimybe pakeisti savo slaptažodį.

Buypass ir Commfides taip pat gali būti naudojami prisijungimui.

Jei prisijungsite per Mokesčių administravimo svetainę arba telefoninę aplikaciją, rasite PDF failą su mokesčių deklaraciją už 2015 metus .

Jei turite pinigų perviršį arba turite padengti įsiskolinimą, matysite tai priešpaskutiniame puslapyje, po užrašu «Foreløpig beregnet skatt til gode (uten renter)» (be palūkanų).“

Jeigu jums priklauso mokesčių grąžinimas, žiūrėti pavyzdį žemiau pateiktame paveikslėlyje.

selv foto 1

Kitu atveju  jūs esate skolingas mokesčių :

selv foto 2

Pasitikrinkite kelis kartus

Kai užplūsta didelis džiaugsmas ar liūdesys jums derėtų dar kartą prisijungti prie mokesčių grąžinimo sistemos ir patikrinti skaičius, kad jie iš tikrųjų sutaptų.

Mokesčių administracija rekomenduoja jums tikrinant atkreipti dėmesį, kiek jūs sumokėjote mokesčių ir kiek jums priklauso sumokėti. Patikrinkite tai lygindami sumas metinėje ataskaitoje arba darbo užmokesčio ataskaitose, kurias gaunate iš savo darbdavio, su mokesčių grąžinimo skaičiais.

 Jei esate neįgalus arba išėjote į pensiją, turėtumėte patikrinkite šiuos įrašus skyriuje, kuriame nurodomos išmokos iš NAV, pensijos ar draudimo išmokos.

Patikrinkite įsipareigojimus ir turtą, ar visi atskaitymai yra įtraukti. Jei yra informacijos, kuri nėra įtraukta į mokesčių deklaraciją, turite juos įspėti ir ji turi būti teisingai pakeista. Pavyzdžiui, tai gali būti, kad jūs įsigijote nekilnojamąjį turtą ar automobilį, pardavėte akcijas  arba ištekėjot/vedėt.

Kada atgausite mokesčių pinigus?

Pirmasis mokesčių grąžinimas, pagal Skatteetaten.no, planuojamas birželio 24 d. Tada tie, kurie naudojosi vadinamosios pristatymo išimtimis, gaus mokesčių grąžinimą, ir dauguma darbo užmokesčio gavėjų ir pensininkai, kurie pateikė mokesčių deklaracijas internetu.

Vėliau mokesčių grąžinimas bus vykdomas nuo rugpjūčio 5 iki  spalio 14 dienos. Jei savo mokesčių deklaraciją pateiksite popieriniu formatu, mokesčių grąžinimas jus pasieks ne anksčiau kaip rugpjūtį.

Straipsnis parašytas remiantis dinside.no

Nemokama mokesčių grąžinimo skaičiuoklė :