Naujausi

Lazeriniai žymekliai Norvegijoje uždrausti

Tokie lazeriniai žymekliai naudojami įvairiuose susitikimuose ar seminarų metu. Šie lazeriai yra patogūs tuo, jog naudojami vietoje piršto – vedžiojimui, žymėjimui lentoje.

Šių lazerinių žymeklių negalima naudoti lėktuvuose, nes tokie lazeriai labai kenkia akimis, todėl yra grėsmė apakinti pilotus.

Nuo 2015 metų šie lazeriniai žymekliai yra uždrausti, o jei tokį dar turite,  priduokite policijai. Priešingu atveju būsite nubausti – jei neturite leidimo šiuo lazeriu naudotis, apie Jus gali būti pranešta policijai.

Ar uždrausti ir tie lazeriai, kurie įmontuoti į projektoriaus pultelį?

Uždrausti yra tik stiprūs lazeriai uždrausti, leidimo reikia taip pat, tik stipriems lazeriams. Stipraus lazerinio žymeklio galia yra virš 1mW.

laserpeker

Šie lazeriai yra klasifikuojami į 3R, 3B ir 4, tokie lazeriai daugiausiai naudojami seminarų metu, norint pažymėti kažką lentoje. Tam naudojami 1 arba 2 klasės lazeriai, kurių galia yra mažesnė nei 1mW.

215112

Visi Norvegijoje parduodami lazeriai – nesvarbu silpni ar didžiulės lazerinės graviravimo mašinos, turi būti pažymėti pagal Europos lazerių standartą EN -60825-1.

http://www.aftenposten.no/digital/Innen-onsdag-ma-du-ha-levert-laserpekeren-din-til-politiet-560191_1.snd