Naujausi

Nepilnamečiai vergai

Nepilnamečiai, dažniausiai 14 -18 metų amžiaus, yra verčiami vartoti narkotikus, yra išnaudojami dėl turtinių nusikaltimų, prostitucijos ir priverstinio darbo. Daugelis jų yra prekybos žmonėmis aukos, taip vadinami – šiuolaikiniai vergai. Labai liūdna, – matyti, kad vaikai yra išnaudojami organizuotų nusikaltėlių Norvegijoje ir vyriausybė nesugeba jų apsaugoti.
Pasak Børge Njå Njå, yra matoma šios problemos augimo tendencija, įtariamųjų prekyba žmonėmis aukų skaičius didėja. Žinomi tokie atvejai, kai vaikai iš Tolimųjų Rytų ir Rusijos buvo tapę prekybos žmonėmis aukomis bei išnaudojami priverstiniam darbui Norvegijoje. Buvo patvirtinta, kad vaikai buvo naudojami kaip vergai privačiuose namuose. Kai kurie iš šių vaikų, kaip įtariama, dirbo neatlygintiną darbą ir parduotuvėse, kurios priklauso žmonėms iš tos pačios šalies.

Nusikaltėliai išnaudoja vaikus

Nusikaltėliai išnaudoja nepilnamečius vaikus elgetavimui, vagystėms. Greičiausiai į nusikaltėlių nagus papuola prieglobsčio ieškantys žmonės. 90 proc. nepilnamečių – berniukai. Jaunimas yra verbuojamas į nusikalstamų tinklus iki tol, kol jie atvyksta į Norvegiją. Vienas berniukas pasakojo, jog dirbo mafijai nuo aštuonerių metų amžiaus. Jis apie tai vengė kalbėti, tačiau pabrėžė, kad mafija žino kiekvieną jo žingsnį Norvegijoje. Jis pabėgo iš perauklejimo įstaigos.

Prieglobsčio prašytojai

Nepilnamečiai yra naudojami ir parduoti bei gabenti kontrabandą narkotikus Norvegijoje. Daugelis bijo kalbėti apie tai ir žmones, su kuriais jie kontaktuoja Oslo centre. Kai kurie veiksniai rodo, kad už viso šito stovi suaugusieji. Jiems buvo pasakyta, kad jie gali gauti nemokamų narkotikų, jeigu pastarieji pardavinės marihuaną ar vogs kitiems suaugusiems.
Nepilnamečiai yra verčiami ir parduoti seksualines paslaugas. Tai taikoma net ir berniukams. Vaikai yra verčiami šeimos narių ar kitų elgetauti, dirbti kaip gatvės muzikantai, gatvės statulos, parduoti niekučius, net ir apgaulės būdu išvilioti pinigus ar vagiliauti. Yra daug atvejų, kai įtariama, kad veikla nėra savanoriška.

Išnaudojami ir neįgalieji

Psichiškai ir fiziškai neįgalios merginos išnaudojamos Norvegijoje kaip prostitutės. Su viena iš ju, buvo kalbėtasi. „Marija“ (24), iš Lietuvos, kuri apgaulės būdu buvo išviliota iš specialiosios mokyklos, kai jai suėjo 18 metų, buvo išsiųsta iš Lietuvos, kaip sekso vergė.

1 Komentaras Nepilnamečiai vergai

  1. sveiki, nesamone raso seesu nei vieno vaiko gatveje be prieziuros macius per 4 gyvenimo metus osle jokioje gatveje! stai cia—Nusikaltėliai išnaudoja nepilnamečius vaikus elgetavimui, vagystėms—netiesa raso—

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*