Naujausi

Nesisuksi – negyvensi. Kaip prasitęsti atostogas 2018 m.?

Dirbate dirbate ir vis nerandate laiko sau? Svajojate pailsėti šiltuose kraštuose, pasimaudyti šiltoje jūroje, atsipūsti nuo šaltos užsitęsusios norvegiškos žiemos? Deja, tai ne visada pavyksta, nes atostogos yra per trumpos. Šiame straipsnyje rasite sprendimą, kaip galite išsidėlioti savo atostogas 2018 m., kad net keletą kartų per metus galėsite išvažiuoti pailsėti ilgesniam laikui.

Geriausi atostogų išdėstymo sprendimai, jei neturite vaikų
Šie patarimai labiausiai tinka tiems, kurie neturi mokyklinio amžiaus vaikų ir nereikia taikytis prie jų mokyklos atostogų grafiko.
2018 m. ypatingi tuo, kad pasiėmus kelias papildomas atostogų dienas šalia valstybinių švenčių, galima ženkliai prasitęsti savo atostogas.

2018 m. atostogos bus vienos iš ilgiausių, jei laikysitės šių patarimų. Jei dar nesusiplanavote savo Velykų atostogų, pats metas tai padaryti.
Jei jūs turite laisvadienius tarp Verbų Sekmadienio (Palmesøndag) ir Didžiojo Ketvirtadienio (Skærorsdag), galite pasiimti atostogų savaitę po Velykų – turėsite 16 laisvų dienų iš eilės, iš kurių 7 priklausys atostogoms.
Būsite įvykdę #1 punktą iš šio patarimų sąrašo, kaip geriausiai išnaudoti nedarbo/valstybines dienas ir atostogas.
Parodysim, kaip gauti 49 laisvas dienas, pasiimant tik 20 dienų atostogų.

2018 m. atostogos
2017 m. tai pat buvo labai geras valstybinių švenčių išsidėstymas, tad visi, kurie pasiėmė papildomų dienų, taip pat gavo daugiau laisvų dienų.
Tačiau šie 2018 m. yra dar geresni – jei pasiimsite šias laisvas dienas.
Norvegijoje per metus yra 10 „slenkančių“ valstybinių švenčių. Būtent šiuos laikotarpius reikia išnaudoti, panaudojant jums priklausančias atostogų dienas.

Kaip geriausiai išdėstyti savo atostogas 2018 m.?

Šiais metais jums reikia pasiimti 3 laisvadienius, kad kalėdiniu laikotarpiu (romjul) turėtumėte iš viso 10 laisvų dienų.

Kalėdos 2018 m. bus dar geresnės
Kūčios (julaften) bus pirmadienį, laisvadienius turėsite antradienį ir trečiadienį, Naujieji metai bus antradienį.
2018 m. galite turėti net 11 laisvadienių tarpšventiniu kalėdiniu laikotarpiu, jei pasiimsite 2 ar 3 papildomas laisvas dienas.
3 papildomos dienos reiškia, kad dirbsite pusę Kūčių dienos ir pusę dienos Naujųjų metų išvakarėse. Jei jūsų darbovietė suteikia laisvadienius per Kūčias ir Naujųjų Metų išvakarėse (gruodžio 31d.) – jums reikės pasiimti tik 2 papildomas laisvas dienas, kad iš viso turėtumėte 11 laisvadienių iš eilės.
Jei papildomai po Naujųjų Metų pasiimsite 3 laisvadienius (2019 m.), iš viso turėsite 16 laisvadienių iš eilės, išnaudodami tik 5–6 atostogų dienas.

Kitas protingas laikas imti atostogų ir taip lasivadienių sąskaita prasitęsti atostogų laiką yra Velykų laikotarpis ir gegužės mėn:
Jei norite turėti kelių savaičių atostogas, tačiau tam nenorite naudoti 10 savo atostogų dienų, turėtumėte atkreipti dėmesį į Velykų laikotarpį, bei gegužės mėnesį – savaitę nuo gegužės 17 d. iki 21 d. (antra Sekminių diena – pinsedag).
Kaip susidėlioti atostogas: Derinant savo atostogas su valstybinėmis šventėmis, galite iš viso turėti 49 laisvadienius, iš kurių tik 20 dienų bus naudojamos iš jūsų atostogų dienų.
Didžiausias laisvadienių skaičius per Velykas: pasiimkite 7 atostogų dienas – iš viso turėsite 16 laisvadienių iš eilės.
Didžiausias laisvadienių skaičius per ilgąjį savaitgalį gegužę: paiimkite 1 dieną atostogų gegužės 18 d. ir turėsite 5 dienų ilgumo savaitgalį, nuo gegužės 17 d. iki gegužės 21 d.
Didžiausias laisvadienių skaičius gegužę: panaudokite 8 atostogų dienas – iš viso turėsite 17 laisvadienių nuo gegužės 5d. iki gegužės 21 d.
Didžiausias laisvadienių skaičius per Kalėdas ir Naujuosius Metus: Pasiimkite 2 ar 3 atostogų dienas ir galėsite mėgautis net 11 dienų laisvadieniais iš eilės.
Didžiausias laisvadienių skaičius per Kalėdas ir Naujuosius Metus (2018/2019): Pasiimkite 5 arba 6 dienas atostogų tarpšventiniu laikotarpiu (romjul) ir po Naujųjų Metų – turėsite iš viso 16 dienų laisvadienių.
Laikydamasi šių atostogų ėmimo patarimų ir derindami jas su valstybinėmis šventėmis iš viso galėsite turėti 49 laisvadienius, iš kurių tik 20 bus jūsų atostogų dienos.
Tuomet turėsite 16 laisvų dienų per Velykas, 17 laisvų dienų gegužę ir 16 laisvų dienų per Kalėdas ir Naujuosius Metus.
Atminkite, kad darbdavys gali nusistatyti savo taisykles, kada ir kiek atostogų galima turėti vasaros metu.

2018 m. Valstybinės šventės ir laisvos dienos:
Velykos: Didysis Ketvirtadienis (Skjærtorsdag) – kovo 29 d., Didysis Penktadienis (Langfredag) – kovo 30 d., Velykų pirma diena – balandžio 1 d. ir Velykų antra diena – balandžio 2 d.
Gegužės 1d. – Tarptautinė darbo diena – antradienis.
Šeštinės – Kristaus žengimo į dangų diena (Kristi Himmelfartsdag) – ketvirtadienis, gegužės 10 d.
Gegužės 17 d. – ketvirtadienis.
Antra Sekminių diena (pinsedag) – pirmadienis, gegužės 21 d.
2018 m. Kalėdos Kūčios (Julaften) bus pirmadienį, gruodžio 24 d., Kalėdų pirma ir antra diena – antradienį ir trečiadienį, gruodžio 25–26 d.
Naujieji Metai 2018–2019 m. Naujų metų išvakarės pirmadienį, Naujieji metai – antradienį.

Liko nepanaudotų atostogų dienų?

Norvegijoje pagal įstatymus suteikiamos 25 atostogų dienos, įskaitant šeštadienius, ir jas panaudoti galima įvairiai.
Jei susergate atostogų metu, jums priklauso papildomos atostogų dienos.

Jei jums vis dar liko nepanaudotų atostogų dienų ir kitais metais planuojate turėti ilgesnes atostogas, galite savo atostogų likutį persikelti kitiems metams.
Visos įstatymiškai priklausančios atostogų dienos, kurios nebuvo panaudotos šiais metais, bus perkeltos į kitus metus. Darbdaviai negali sumokėti už atostogų dienas, kurios nebuvo panaudotos.
Tai taip pat taikoma, jei darbuotojas dėl ilgo ligos periodo, prikaupė daugiau atostogų dienų.
Ar susirgote, kai atostogavote šią vasarą? Galite pasididinti savo atostogų dienų skaičių, jei pateiksite pažymas dėl savo ligos. Taip pat galite gauti kompensaciją iš kelionių draudimo už tas dienas, kurias praradote dėl ligos kelionės metu.

Taigi, jei norėjote save palepinti prie šiltos jūros ar daugiau laiko praleisti su savo mylimais žmonėmis, 2018m. suteikia šansą pratęsti malonias atostogų akimirkas.