Naujausi

Norvegija buvo šalis, kurioje nusikaltėliai galėjo daryti tai, ką jie norėjo

Eva (25) buvo apgaulės būdu atvežta į Norvegiją ir priversta užsiimti prostitucija Osle. Dabar ji pasakoja savo istoriją. „Man atrodo, kad Norvegija yra ta šalis, kur nusikaltėliai galėjo daryti tai, ką jie nori“ – sako Eva (25). Šiai moteriai iš Lietuvos, Oslas niekada nebuvo saugi vieta. Nuo 2009 metų ji buvo mušama, prievartaujama, jai buvo grasinama ir ji buvo verčiama užsiimti seksu.
Norvegų klientams jos paslaugos kainavo 500 NOK, arba 1000 NOK jei veždavosi į savo namus
Evai tai kainavo skausmą, pažeminimą ir nuolatinę baimę. „Maniau, kad niekas man nenorės padėti. Gatvėje pamačiau policininkus, socialinius darbuotojus ir paprastus piliečius, bet nedrįsau paprašyti bet kurio iš jų pagalbos“ – sako Eva šiandien.

Gavo rekordinę kompensaciją

Eva ir jos dukra beveik du metus gyvena pasislėpusi Lietuvoje. Ji vis dar bijo tu, kurie išprievartavo, pagrobė ir grasino jai. 2011 metais buvo vienas iš blogiausių prekybos žmonėmis Norvegijoje atvejis, kai du lietuviai buvo nuteisti baudžiamojoje byloje. Vienas iš jų buvo nuteistas kalėti penkeriems metams už tai, kad privertė „Ievą“ užsiimti prostitucija. Jis taip pat buvo nuteistas už Evos išžaginimą. Šis 39-metų vyras vadovavo statybos bendrovei Norvegijoje. Teisme 39-metų vyras teigė, kad įmonė turėjo daugiausiai 40 darbuotojų Norvegijoje. Įmonė bankrutavo 2009 metais.

Vyras, kuris išnaudojo Evą buvo nuteistas ir jai turėjo sumokėti 200 000 NOK kompensaciją

2009 metais Eva buvo sunkioje padėtyje. Ji neturėjo darbo ir buvo iškeldinta išbuto. Ji ir jos draugė gavo pasiūlymą iš žmogaus, kuris galėjo surasti darbą Norvegijoje. Jis sakė, kad galėtų rasti darbą bare. Lietuvoje buvo neįmanoma gauti darbą, todėl tai buvo labai viliojantis pasiūlymas Evai. Ji ir draugė pasakė „taip“. Merginoms buvo pasakyta, kad jos neimtų bagažo, kad jos gaus viską, ko joms reiks iš drabužių Norvegijoje. 2009 metais liepos mėn. merginos atvyko į Oslą ir buvo sutiktos anksčiau minėto statybų rangovo. Jis nupirko merginoms mobiliuosius telefonus ir SIM korteles. Rangovas ir kitas vyras iš Lietuvos nusivežė merginas į viešbutį Olavsgaard, netoli Oslo ir užsakė du dviviečius kambarius. Vienas iš liudininkų vėliau paliudijo, kad jis išgirdo rangovo ir kito lietuvio vyro pokalbį, kad „jie turi Išbandyki“ mergaites. Merginoms atrodė savaime suprantama, jog vyrai uzsakė du kambarius, tai jos nakvos viename kambaryje, o vyrai – kitame viešbučio kambaryje. Bet po kurio laiko atėjo rangovas į merginų kambarį ir paprašė Evos draugės išeiti iš kambario. „Jis norėjo pasimylėti su manimi, bet aš pasakiau ne“ – sako 25-metų moteris iš Lietuvos.
Teisme Eva pasakojo: „Jis stūmė mane į lovą. Aš bandžiau pabėgti ir iškviesti pagalbą. Jis supyko ir užriko, kad mane sumuš, jei as šauksiu. Jis tvirtai mane laikė. Bandžiau stumti jį šalin, spirti ir suduoti jam per veidą, tuo pačiu metu daug kartų kartojau, jog nenoriu lytinių santykių su juo. Jis laikė mane, kad nepabėgčiau ir išprievartavo. Kitą dieną mums buvo pasakyta, kad mes turėsime dirbti prostitutėmis. Aš protestavau, bet jie pradėjo man grasinti. Buvau labai išsigandusi“ – sako Eva. Abi merginos neturėjo pinigų, nemokėjo nei anglų, nei norvegų kalbų ir net neįsivaizdavo, kas galėtų joms padėti.

Stovėjo ant gatvės

Eva ir jos draugė buvo nuvežtos į butą Schweigaardsgate Osle, kur gyveno statybininkai, kur pastarieji dirbo prievartautojo firmoje. Tą pačią naktį merginos buvo nuvežtos į prostitucijos rajoną. 39-metų vyras paaiškino joms, kur stovėti, kaip elgtis su klientais, kaip pritraukti klientus bei kiek pinigų paimti už paslaugas. Eva bandė pirmąjį kartą atstumti klientus. Ji nenorėjo pardsidavinėti. Eva aiškina, kad ji stovėjo ant šalutinio kelio į Grev Wedel prie Akershus, prie pat Lietuvos Respublikos ambasados, bet ji nesugebėjo ilgai atstumti klientų. Vyras ją sekė visą laiką, taip pat girdėjo, ką moteris sakė klientams, matė, kiek jai buvo sumokėta.

Septyni klientai per vakarą

„Aš turėjau vidutiniškai 3-4 klientus per vakarą“ – sako Eva. Teismo sprendime parašyta, jog merginos turėdavo nuo 0 iki 7 klientų per vakarą. Merginos buvo verčiamos dirbti ilgiau, jeigu tą dieną būdavę maziau klientų. „Pirmasis klientas buvo senyvas vyras“ – daugiau apie jį Eva nebenori prisiminti. „Klientai buvo labai įvairūs, seni, jauni, girti ir blaivūs“ – sako Eva. Teisme paaiškėjo, kad merginas seksualiai išnaudojo ir suteneriai. Abu lietuviai ne viena kartą reikalavo sekso iš Evos.
Eva pabėgo per langą ir susisiekė su Lietuvoje esančiu draugu, kuris gyveno Švedijoje. Ji paliko Norvegiją 2009 rugsėjo 17 dieną.
„Mes esame matę daug tokių bylų kaip ši, tad nebūkime naivūs. Manome, kad yra daugiau moteru, kurioms nesugebėjome padėti“ – sakė policijos pareigūnas. Jis teigia, kad Lietuvos nusikaltėliai ypač žiaurūs. „Jie dažnai smurtauja prieš merginas“ – pasakojo policijos pareigūnas.

Normalus gyvenimas

39-metų vyras gavo penkerių metų laisvės atėmimo bausmę. Dabar tikėkimės, kad Eva turės šviesesnę ateitį. Ji gavo kompensaciją ir nusipirko butą sau ir vaikams. „Aš pradėjau svajoti apie normalų gyvenimą“ – pasakoja Eva.

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*