Naujausi

Nuo sausio 1 d. bus lengviau mokėti algą „baltais“ pinigais namuose samdomiems darbuotojams

Nuo Sausio 1 dienos bus lengviau įforminti dokumentus, kuriuose jūs nurodomas kaip darbdavys.

Naudojatės valytojos ar auklės paslaugomis ? Nuo Sausio 1 dienos pristatoma nauja apskaitos sistema, kurioje bus deklaruojami atlyginimai ir darbo sąlygos, taikomi asmenims, kurie moka atlyginimus namuose samdomiems darbininkams.

Tai turėtų padėti išvengti naudoti „juodą“ darbo jėgą.

Mokesčiai automatiškai išskaičiuoti

Būti privačiu darbdaviu kartais gali būti sudėtinga ir sunku, bet nuo kitų metų Sausio 1 d. privačiam asmeniui bus lengviau pranešti apie privačiai samdomą darbuotoją. Jūs turėsite prisijungti prie Altinn sistemos ir rasti formą, kurioje nurodysite mokamą atlyginimą, vardą, pavardę ir socialinio draudimo numerį asmens, kuriam mokate atlyginimą.

– Tai paprastesnė, nei šiuo metu taikoma sistema, iš dalies todėl, kad jums nereikės užsakyti mokesčių kortelės norint pranešti mokesčiams apie samdomą darbuotoją. Taip pat jūs gausite pagalbą darbuotojų mokesčiams apskaičiuoti, sako Ole Ekhaugen, ryšių patarėjas Mokesčių inspekcijoje.

Procedūra

Prisijunkite prie Altinn ir raskite šią formą: A04 forenklet a-melding for privatpersoner som arbeidsgiver. ( privatūs asmenys, kurie samdo darbuotoją )

Nurodykite, kam mokate atlyginimą, vardą, pavardę ir ID kodą.

Paspaudę nuorodą pateiktoje formoje, užsisakytite savo darbuotojų mokesčių kortelę ir gausite prieigą prie jo ar jos informacijos apie mokesčius. Asmuo gaus pranešimą, kad jūs norite gauti mokesčių kortelę.

Jūsų nurodyta alga ir bet koks maitinimas ir apgyvendinimas, vėliau padės nustatyti pačią formą.

Tada automatiškai apskaičiuojamas mokesčių lengvatos pasiūlymas. Tai tik pasiūlymas – siuntėjas pats turi galimybę koreguoti mokesčių išskaičiavimą.

Gausite sąskaitos numerį ir Kid mokesčių iždininką, kuriam jūs turėsite sumokėti išskaičiuojamąjį mokestį.

Jūs galėsite atspausdinti išrašą-algalapį apie išmokėtą algą ir sumokėtus mokesčius  ir įteikti darbuotojui.

Įsiminkite, jog galioja 6000 kronų limitas

Kaip privatus asmuo, taip pat galite samdyti privačius asmenis, atlikti smulkius darbus, tokius kaip vaikų priežiūra ar sodo darbai.

Jei vienam darbuotojui mokėsite ne daugiau kaip 6000 kronų per metus, tai darbuotojas nebus apmokestinamas. Jūs galite įsigyti paslaugų iš individualių asmenų iki 60 000 kronų per metus nemokant darbdavio mokesčio.

Baigę užpildyti formą, užpildykite ir pristatykite algalapį darbuotojui už kiekvieną išmokėtą algą.

 Nuo sausio 1 d galėsite naudoti supaprastintą A04 formą-žinutę privatiems asmenims darbdaviams, kurią galite rasti prisijungę prie Altinn.no

Informacijos šaltinis

dinside.no