Naujausi

Nuolat užsienyje gyvenantis asmuo

Jeigu jūs dažnai gyvenate kitoje šalyje, o ne Norvegijoje, Norvegijoje jūs galite naudoti užsienyje registruotą transporto priemonę.

Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta kitoje šalyje gali būti, jeigu jūs arba:

  •     važinėjate į darbą Norvegijoje;
  •     dirbate užsienyje;
  •     su sutuoktiniu arba jaunesniais nei 18 metų vaikais gyvenate užsienyje;
  •     lankotės Norvegijoje kaip turistas.


Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta NĖRA kitoje šalyje nei Norvegija, jeigu jūs esate įtrauktas į Norvegijos gyventojų registrą, nebent su sutuoktiniu arba jaunesniais nei 18 metų vaikais gyvenate užsienyje.

Į darbą Norvegijoje važinėjantis asmuo

Jeigu į darbą ar studijas Norvegijoje važinėjate iš užsienio, Norvegijoje galite naudoti užsienyje registruotą transporto priemonę, jei

  •     važinėjate kasdien arba
  •     būnate užsienyje ilgiau nei 185 dienas per metus


Jūs negalite būti registruotas Norvegijos gyventojų registre ir gyventi Norvegijoje su sutuoktiniu arba jaunesniais nei 18 metų vaikais.

Darbas ir mokslai užsienyje

Jeigu turite nuolatinį darbą arba mokotės užsienio mokykloje ar universitete, Norvegijoje galite naudoti užsienyje registruotą transporto priemonę. Jūs negalite būti registruotas Norvegijos gyventojų registre ir gyventi Norvegijoje su sutuoktiniu arba jaunesniais nei 18 metų vaikais.

Šeima užsienyje

Yra laikoma, kad jūs nuolat gyvenate kitoje šalyje nei Norvegija, jeigu jūs toje šalyje gyvenate su sutuoktiniu arba jaunesniais nei 18 metų vaikais ir reguliariai, dažniausiai mažiausiai kartą per mėnesį, juos lankote. Jeigu atitinkate šią sąlygą, Norvegijoje galite naudoti užsienyje registruotą transporto priemonę

Turistai Norvegijoje

Jeigu esate turistas ir Norvegijoje negyvenate, nesimokote, nedirbate arba neturite sutuoktinio ar jaunesnių nei 18 metų vaikų, Norvegijoje galite naudoti kitoje šalyje registruotą transporto priemonę viso jūsų lankymosi Norvegijoje metu.

Jeigu galite dokumentais įrodyti, kad atitinkate anksčiau išvardintas sąlygas, jums nereikia kreiptis į Muitinės tarnybą dėl vairavimo leidimo išdavimo. Jūs turėtumėte su savimi turėti dokumentus, įrodančius, jog atitinkate išvardintas sąlygas.

Jeigu abejojate, ar atitinkate sąlygas dėl nuolatinės gyvenamosios vietos užsienyje, kreipkitės į Muitinės tarnybą telefonu +47 0 30 12.

Nuolatinės gyvenamosios vietos užsienyje dokumentai

Aktualių dokumentų pavyzdžiai:

  •     šeimos ryšius įrodantys dokumentai
  •     darbo sutartis
  •     gyvenamojo būsto dokumentai (pvz., nuomos sutartis) arba registracija gyventojų registre
  •     dokumentai, įrodantys važinėjimą tarp Norvegijos ir kitos šalies.

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*