Naujausi

Nuteista už sukčiavimą dėl gaunamų NAV išmokų už fiktyvius vaikus

59 metų moteris buvo nuteista šešiems mėnesiams kalėjimo dėl apgavystės, kurios metu gaudavo socialinias išmokas už fiktyvius vaikus. Ji yra šešioliktas asmuo iš tos pačios šeimos, kurios nariai yra nuteisti už tokį sukčiavimą.

Laikotarpyje nuo 1995 iki 2010 metų, ši moteris gavo 692 355 kronų už pašalpas iš NAV už neturimą vaiką.

Ji buvo nuteista šešiems mėnesiams kalėjimo ir turės grąžinti 589 932 kronų, kuriuos neteisėtai pasisavino iš NAV.

Dar viena moteris buvo įpainiota į šią apgavystę

Pagal nuosprendį žinoma, kad ji įpainiojo dar vieną moterį, kuri tuo metu laukėsi, kad ši užsiregistruotų tyrimams jos vardu 1994 metų gruodžio mėnesį. Ji gavo medicininę kortelę, skirtą besilaukiančioms moterims, kuri ir buvo pritvirtinta prie prašymo socialinėms pašalpoms gauti.

Ji taip pat gavo gydytojo patvirtinimą, kuriame buvo rašoma, kad ji pagimdė mergaitę 1995 metų balandžio mėnesio 13 dieną, Švedijoje. Gimdymas vyko ne ligoninėje.

Ji pareikalavo gymdyvės išmokos, kuri buvo išmokėta dvejomis dalimis, kurių suma buvo 25 625 kronų.

Vėliau moteris pateikė reikalavimus gauti pašalpas už vaiką, taip pat invalidumo pensiją. Ji gavo 692 355 kronų išmokų per laikotarpį nuo 1995 iki 2010 metų lapkričio mėnesio.

2004 metais išmokos už vaiką buvo sustabdytos, remiantis Nacionalinės registracijos duomenimis, jog vaikas emigravo iš Norvegijos ir Maroką.

Nesurasta jokių įrodymų apie dukters egzistavimą

2006 metų rudenį ir žiemą buvo atliekami tyrimai devyniolikai tos pačios šeimos asmenų, įtariant sukčiavimu. Daugiausia atvejų buvo sukčiaujama su neegzistuojančiomis vaikų tapatybėmis.

NAV kontrolė toliau atlikinėjo tyrimus toje pačioje šeimoje, bandydami išsiaiškinti dėl fiktyvių vaikų tapatybių. Nuo 2009 iki 2010 metų jie ieškojo įrodymų, ar moters dukra tikrai egzistavo. Jie kreipėsi į medicinos įstaigas, mokyklas, policiją ir Sveikatos apsaugą, tačiau visi gauti atsakymai buvo neigiami.

Gauti rezultatai atskleidė, kad vaiko buvimo adresas Maroke, taip pat buvo fiktyvus.

Laikotarpyje tarp 2010 ir 2011 NAV Kontrolė surinko visus reikalingus įrodymus apie tai, kad šios moters vaikas neegzistavo.

Tvirtino esanti nekalta

59 metų moteris tvirtino esanti nekalta, Oslo apylinkės teisme. Ji taip pat tvirtino, jog pastaruosius 20 metų ji vartojo narkotikus ir sakė, jog nežino ant ko buvo pasirašiusi, nes ji nemoka nei skaityti nei rašyti.

Teismo nuomone, moteris žinojo kada buvo išmokamos išmokos ir jomis naudojosi, tai rodo, jog ji puikiai suvokė visą situaciją.

Moteris buvo nuteista kalėti šešis mėnesius ir padengti žala padarytą NAV, kurios suma 589 932 kronų.

59 metų moteris yra 16 asmuo toje pačioje šeimoje, kuriam pateikti kaltinimai dėl apgavystės, bendra pasisavintų pinigų suma siekia 15 milijonų kronų. Įtarimai sukčiavimu pareikšti 24 asmenims iš tos pačios šeimos.