Naujausi

Patarimai kaip sumažinti savo mokesčius

Įsitikintite,kad jums pritaikytos visos jums priklausančios mokesčių lengvatos.

1. Teisinė Pagalba

Išlaidos susijusios su teisine pagalba, norint išsaugoti, išlaikyti arba įgyti apmokestinamąsias pajamas, gali būti išskaičiuojamos.

Jeigu išlaidos susijusios su darbo užmokesčio pajamomis, šios išlaidos jau yra įtraukos į minimalų neapmokestinamą išskaičiavimą. Jeigu išlaidos advokatui yra didesnės nei standartinis minimalus išskaičiavimas ( minstefradrag ), kuris šiuo metu yra 94 750  kronų, tuomet verta pakeisti standartinį minimalų išskaičiavimą (minstefradrag) į išlaidas advokatui.

2. Prekiavimas akcijomis

Prisiminkite įrašyti išskaičiavimą (fradrag) , kuris yra susijęs su akcijų pirkimu ir pardavimu. Tai gali būti laikraščiai, specialūs abonementai arba konsultacijų paslaugos.

3. Akcijų nevertėjimas

Ne visada akcijų nuvertėjimas būna įrašytas į deklaraciją , ypač kalbant apie užsienio akcijas. Jūs turite patikrinti ir įsirašyti skaičius patys.

4. Laikraštis

Nemokamas laikraštis dažnai būna per klaidą įtraukas į jūsų deklaraciją. Jeigu jūs gaunate laikraštį tik tam, kad gautumėte specialią informaciją apie jūsų darbą, už šitą sumą mokesčių jums neturi nuskaičiuoti.

5. Banko dėžutė

Jeigu jūs laikote pelną nešančius dokumentus banko dėžutėje, jūs galite išskaičiuoti išlaidas už banko dėžutę.

6. Vaikų priežiūra

Privatūs ir valstybiniai vaikų darželiai privalo išsiųsti informaciją apie sumokėtą sumą. Bet jūs turite pasitikrinti ar ši suma įtraukta į mokesčių deklaraciją ir ar ta suma tiksli.

Taip pat jūs galite išskaičiuoti (fradrag) mokesčius už auklę ( Aupair) , tik šitus išskaičiavimus (fradrag) jūs turite įrašyti patys. Už vieną vaiką galima išskaičiuoti iki 25000, už antrą ir sekančius vaikus dar po 15000 kronų.

Vaikas turi būti iki 12 metų , kad jūs turėtumėte teisę į šitą išskaičiavimą. Pavyzdžiui, jeigu jūs turite du vaikus iki 12 metų, tai jūs turite teisę į mokesčių išskaičiavimą (fradrag) iki 40000 kronų. (25000 + 15000 kronų)

7. Automobilis

Dažniausiai automobilio įvertinimo vertė yra mažesnė nei rinkos vertė. Įvertinimo taisyklė skaičiuojama procentaliai nuo naujo automobilio kainos.

Screen Shot 2015-04-09 at 15.37.00

8. Žurnalai

Už profesinius žurnalus, kuriuos gaunate darbe, jūs neprivalote mokėti mokesčių. Jeigu žurnalai jums išsiunčiami į namus, negalite išskaičiuoti išlaidų už juos.

9. Nekilnojamas turtas

Jūsų nekilnojamo turto vertė neturėtų viršyti 30 procentų rinkos vertės. Jeigu pamatote klaidą, turite rašyti skundą.

10. Kelių mokestis

Jeigu kelių mokestis, važinėjant į darbą, viršija 3300 kronų per metus deklaruojamais metais, jūs turite nepamiršti pažymėti tai deklaracijoje.

11. Vieniši tėvai

Antra mokesčių klasė vienišiems tėvams yra panaikinta. Vietoj to, jie gauna 51 804 kronų išskaičiavimą ( fradrag), kuris atitinka 2 mokesčių klasę.

Šis atskaitymas yra iš anksto įrašytas į mokesčių deklaraciją. Jei taip nėra, susisiekite su NAV.

12. Profesinės sąjungos

Nepamirškite nurodyti kiek etate sumokėjęs profsąjungai (LO).

13. Firmos automobilis

Patikrinkite, kad jūs mokėtumėte mokesčius tik už tuos mėnesius, kada naudojotės firmos automobiliu.

14. Dovanos, labdara

Jūs galite susigrąžinti mokesčius nuo sumos, kurią aukojote labdaringom organizacijom. Bet mažiausia aukota suma turi viršyti 500 kronų, o maksimali aukota suma, nuo kurios galima susigrąžinti mokesčius yra 16800 kronų.

Taip pat yra taisyklės, kad labdaringos organizacijos gavusios jūsų aukotus pinigus, turi išsiųsti pranešimą mokesčių inspekcijai ir jūsų paaukota suma turi būti įrašyta į jūsų mokesčių deklaraciją. Jeigu jūs negavote kvito, jūs turite susisiekti su labdaros gavėjais.

Tam, kad galėtumėte atgauti mokesčius nuo aukotos sumos, jūs privalote turėti kvitą iš labdaros gavėjų.

15. Kreditas užsienyje

Jeigu jūs turite kreditą užsienyje, galite gauti mokesčių išskaičiavimą (fradrag), nuo sumokėtų palūkanų.

16. Uždarbis

Kiekvienas uždarbis virš 1000 kronų, turi būti įrašytas į mokesčių deklaraciją.

17. Klaidingai deklaruotas uždarbis

Jūs turite patikrinti ar jūsų uždirbtos sumos teisingos, kitu atveju butinai turite apie tai pranešti mokesčių inspekcijai.

18. Kelionės tarp namų ir darbo vietos

Norint gauti išskaičiavimą (fradrag) už kilometrus, kuriuos nuvažiuojate iš namų į darbą, turi būti mažiausiai 32 km į vieną pusę.

 19. Užsienio darbuotojai

Užsienio darbuotojai, kurie nėra apsigyvenę Norvegijoje, bet moka čia mokesčius, gali atgauti 10 procentų atskaičiavimą pirmus du metus.

20. Keliautojo statusas / Statusas „pendling“ Už kokias išlaidas gali atgauti mokesčius Pendler ?

Jeigu Jums priklauso šis statusas, galite gauti mokesčių atskaičiavimą už kiekvieną dieną dirbtą Norvegijoje deklaruojamais metais. Atskaičiavimo suma 200 NOK už dirbą dieną (išlaidoms už maista) . Jeigu neturite galimybes gaminti maisto patalpose, kuriose gyvenate, atskaičiuojama suma 307 NOK už išdirbtą dieną (daugiausia taikoma tolimųjų reisų vairuotojams, kurie neturi galimybės gaminti maistą).

Papildomų išlaidų maistui (kaštų) normos priklauso nuo to, kur jūs gyvenate:

  • Viešbutis su pusryčiais: 568 nok per dieną.
  • Viešbutis be pusryčių: 710 nok per dieną.
  • Būstas su galimybe gaminti maistą: 200 nok per dieną.
  • Būstas be galimybės gaminti maistą: 307 nok per dieną.

Jeigu Jūs esate „Pendler“, tuomet galite atgauti mažiausiai 54 NOK mokesčių už kiekvieną išdirbtą dieną.

Būsto nuoma , išlaidos elektrai. Šias išlaidas reikia dokumentuoti. Mokėti reikia per banką, o ne „grynais į rankas“! Reikia pristatyti banko sąskaitos išrašą, kuriame būtų metinės išlaidos už būsto nuomą.

Jeigu Jums atskaičiuoja už nuomą darbdavys, turite pristatyti algalapius, kur turi būti nurodyta suma, atskaičiuota is Jūsų atlyginimo.

Išlaidos už elektrą: sąskaita iš elektos kompanijos ir išrašas iš banko, nurodantis, kad sąskaita apmokėta.

Jeigu nuomuojatės būsta kartu su draugais, reikia atsiųsti banko išrašą , kur būtų nurodyta, kokią sumą Jūs mokėjote būsto savininkui ar pervedėte savo draugui, kuris mokėjo būsto savininkui. Skatteetaten gali paprašyti atsiųsti nuomos kontraktą.

Jeigu norite pasitikrinti ar turite papildomų mokesčių lengvatų, mokesčių grąžinimo įmonė NO-TAX siūlo savo paslaugas. Užpildę anketą jų puslapyje, nemokamai sužinosite ar turite mokesčių lengvatų ir kokią sumą galite susigrąžinti.  PASLAUGA NEMOKAMA !

Mokesčių grąžinimo anketa :

http://www.no-tax.no/deklaracija/

Taippat skaitykite:

http://mokesciugrazinimasnorvegija.lt/forma