Naujausi

Pereinamojo laikotarpio išmokos (Overgangsstønad)

Pereinamojo laikotarpio išmokos yra skirtos užtikrinti pajamas pragyvenimui vienišos motinos arba tėvo, kuris turi išimtinę vaikų globą. Šios išmokos mokamos ribotą laiką priklausomai nuo vaiko amžiaus ir jo amžiaus poreikių.

Asmenys, kurie gali gauti pereinamojo laikotarpio išmokas:

Asmuo turi atitikti tam tikras sąlygas, kad gautų išmokas kaip vieniša mama/tėvas. Vieniša mama/tėvas su vaiku turi būti pragyvenę Norvegijoje trejus paskutinius metus ir tuo metu gyventi Norvegijoje. Ji/jis turi būti nesusituokę, išsituokę ar gyvenantys atskirai ir būti vienintelis asmuo priežiūrinis vaiką. Vieniša mama/tėvas neturi turėti jokių santykių su vaiko tėvu, kas galėtų paneigti faktą, kad jūs esate vieniša mama/tėvas.

Jei asmuo atitinka visus reikalavimus, išmokos gali būti paskirtos. Jei vaiko amžius nesiekia vienerių metų, galima laisvai pasirinkti ir tuo pačiu metu dirbti ar studijuoti. Kai vaiko amžius pasieks vienerius metus, dirbti ar studijuoti galima bus ne daugiau kaip pusę etato. Jei neturima nei darbo nei studijų, asmuo turi būti registruotas NAV kaip ieškantis darbo.

Išmokų gavimo laikotarpis

Galima gauti pereinamojo laikotarpio išmokas iki trejų metų, kol jauniausiam vaikui sukanka aštuoneri metai. Teisė į išmokas prarandama, kai vaikas pradeda lankyti darželį. Išmokos gali būti skiriamos ir 2 mėnesiai prieš gimdymą, jeigu motina yra vieniša mama gimdymo metu. Pereinamojo laikotarpio išmokų terminas gali būti pratęsiamas iki dvejų metų, iki kol jauniausiam vaikui sukanka aštuoneri metai, jei vienišai motinai reikia mokytis. Laikotarpis gali būti pratęstas iki trijų metų, iki kol jauniausiam vaikui sukanka aštuoneri, jei vienišai motinai trūksta išsilavinimo ir yra rūpinamasi daugiau nei dviem vaikais, arba jei tampama vieniša mama neturint 18 metų.

Skyrybų atveju, jei vaikui jau yra aštuoneri metai, pereinamojo laikotarpio išmoka gali būti skiriama iki dvejų metų, kol vaikui sukaks dešimt metų. Pirmieji metai skiriami išpildyti veiklos reikalavimus. Antrais metais jau privaloma turėti reikalaujamą išsilavinimą.

Jeigu turima vaikų, reikalaujančių ypač intensyvios priežiūros dėl negalios ligos ar didelių socialinių problemų, įmanoma gauti pereinamojo laikotarpio išmokas iki kol vaikui sueis 18 metų.

Pereinamojo laikotarpio išmokų dydis

Pereinamojo laikotarpio išmokų dydis yra 2 bazinės sumos. Už šias išmokas reikia mokėti mokesčius, tačiau atostoginiai už tai nėra mokami.

Palikti komentarą

Jūsų elektronins paštas nebus paskelbtas


*