Naujausi

Piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)

Jūs galite gauti piniginę išmoką mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), jei turite vaikus nuo 1 iki 2 metų, kurie nelanko valstybės dotuojamo darželio. Jeigu vaikas yra įvaikintas išmoką galima išnaudoti iki mokyklinio amžiaus.

Jeigu reikia pagalbos šioms išmokoms gauti užpildykite anketą :

http://www.no-tax.no/ismoka-uz-vaikus/

Kokią sumą galite gauti?
Kiek laiko Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Kaip kreiptis dėl piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Vyksite į užsienį?
Kuomet atvykstate į Norvegiją
Pranešti apie pakeitimus
Išmokėjimai

 

Jūs negalite gauti piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) už vaikus, kurie yra globos namuose ar panašiose institucijose.
Kad gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), Jūs ir Jūsų vaikas paprastai turi gyventi Norvegijoje. Be to, Jūs turite turėti bent 5 metų narystę nacionalinėje draudimo sistemoje. Kai vaikas gyvena su abiem tėvais, abu tėvai privalo būti nacionalinio draudimo nariai mažiausiai 5 metus.

 

Kokią sumą galite gauti?
Jeigu vaikas nelanko valstybės dotuojamo vaikų darželio, Jūs galite gauti 100 proc. piniginę išmoką mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte).
Jeigu vaikas lanko darželį dalį laiko, galite gauti 50 proc. piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte).
Išmokos dydis skaičiuojamas pagal sutartą vaikų darželio lankymo laiką. Neturi reikšmės, kad vaikas prabuvo vaikų darželyje mažiau, nei sutartas vaikų darželio lankymo laikas.

 

Kiek laiko Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) tarp 1 ir 2 metų, galima sakyti, kad nuo ir už mėnesį, kai vaikui sueina 13 mėnesių iki ir už mėnesį, kai vaikui sueina 23 mėnesiai, maksimaliai paramą galite gauti 11 mėnesių.
Jei Jūs įvaikinote vaiką, Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) maksimaliai 11 mėnesių po to, kai baigėsi tėvystės išmokų laikotarpis su 100 procentų padengimo išmokėjimo tarifu.
Periodas su pinigine išmoka mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) gali būti išnaudotas iki vaikas pradės lankyti mokyklą. Jeigu Jūs gavote vienkartinę išmoką įvaikinus, anksčiausiai Jūs galite gauti piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) nuo to mėnesio, kada būtų pasibaigęs tėvystės išmokų laikotarpis įvaikinimui su 100 procentų padengimo išmokėjimo tarifu.
Jeigu vaikas pradeda lankyti vaikų darželį, pilna piniginė išmoka mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) gali būti išmokėta iki to mėnesio, kuomet vaikas gauna vietą darželyje.

 

Kaip kreiptis dėl piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Jeigu tėvai gyvena kartu, kreipiasi vienas iš Jūsų. Jeigu Jūs gyvenate atskirai dėl piniginės išmokos kreipiasi tas iš tėvų, su kuriuo gyvena vaikas. Jūs negalite gauti išmokos atgaline data daugiau negu už 3 mėnesius prieš tą kalendorinį mėnesį, kurį Jūs kreipėtės. Anksčiausiai galite kreiptis tą mėnesį, kai vaikui sueina metai.
Jeigu Jūs turite sudarę raštišką susitarimą apie padalintą vaiko gyvenamąją vietą, pagal vaiko įstatymą § 36
Jūs galite susitarti dėl piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) padalinimo. Jūs turite kreiptis dėl piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) kiekvienas už save.
Vykstate į užsienį
Jeigu Jūs galvojate viešėti užsienyje daugiau negu 3 mėnesius, tai piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) paprastai baigsis tą mėnesį, kada Jūs išvažiuojate.
Jei Jūsų viešnagė bus EEE šalyse, Jūs galite turėti teisę gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) jei išvykimas truks ilgiau nei 3 mėnesius. Reikalavimas, kad vienas iš tėvų būtų išsiunčiamas į komandiruotę iš Norvegijos iki 24 mėnesių arba vienas iš tėvų gautų pensiją iš Norvegijos.
Jūs išsaugote pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), jei Jūs ir Jūsų šeima viešės užsienyje iki 3 mėnesių. Reikalavimas, kad Jūs išvykimo metu, nedirbtumėte užsienyje.
Jūs turite pranešti NAV į kurią šalį Jūs važiuosite ir kiek laiko truks viešnagė. Jei Jūsų viešnagė truks ilgiau nei planuota, Jūs turite apie tai pranešti.

 

Kuomet atvykstate į Norvegiją
Jeigu Jūs atvykstate į Norvegiją iš užsienio Jūs galite turėti teisę gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), kuomet visa šeima gyvena Norvegijoje ir gyvens čia mažiausiai 12 mėnesių. Tai taikoma visiems užsienio piliečiams, kurie gyvena Norvegijoje ir yra registruoti gyventojų registre ir turi leidimą gyventi. Be to, privalote būti nacionalinio draudimo narys Norvegijoje arba būti apdraustas socialiniu draudimu kitoje EEE šalyje mažiausiai 5 metus. Kai vaikas gyvena su abiem tėvais, narystės sąlygos taikomos abiems.
Jei esate EEE šalies pilietis ir dirbate Norvegijoje, Jūs turite teisę į pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), net jei jūs gyvenate Norvegijoje mažiau nei 12 mėnesių. Skaitykite daugiau straipsnyje: išmoka už vaikus iki 18 metų (barnetrygd) ir piniginė parama mažų vaikų tėvams (kontantstøtte) Norvegijoje darbuotojams iš užsienio straipsnyje: http:// http://www.no-tax.no/ismoka-uz-vaikus-iki-18-metu-barnetrygd-ir-pinigine-parama-mazu-vaiku-tevams-kontantstotte-norvegijoje-darbuotojams-is-uzsienio/
Pranešti apie pakeitimus
Svarbu, kad jūs praneštumėte NAV, jei Jūsų vaikas pradės lankyti vaikų darželį.
Jūs galite išsiųsti pranešimą, kai esate prisijungę prie NAV tinklapio  arba skambinkite telefonu 55 55 33 33 .

 

NAV reikia informacijos apie:
  • vaiko gimimo datos
  • nuo kurio datos vaikas pradės lankyti vaikų darželį
  • Vaikas gavo pilną ar dalinę vietą. Jeigu dalinė vieta NAV reikia žinoti, kiek valandų per savaitę priskirta vaikui.
  • darželio pavadinimas
Jeigu pasikeičia šeimyninė situacija arba planuojate apsistoti užsienyje tai gali turėti įtakos sumos dydžiui, kurį Jums išmoka NAV. Tokiais atvejais Jūs turite nedelsiant pranešti NAV.
Išmokėjimai
Išmokėjimų datos
Atostoginiai
Mokesčių atskaitymai
Piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) neapmokestinamos
Jeigu reikia pagalbos šioms išmokoms gauti užpildykite anketą: