Naujausi

Pinigus sutaupykite vaistines iškeisdami į parduotuves

TV2 palygino vaistų kainas vaistinėse ir parduotuvėse. Vaistus, kuriuos matote viršutinėje nuotraukoje, perkant parduotuvėje, o ne vaistinėje, sutaupysite 197NOK. Taigi, kainų skirtumas yra ganėtinai ryškus.

Nepaisant to, kad kai kurie receptiniai vaistai nuo 2003m. yra prieinami parduotuvėse ir, be to, čia jie yra pigesni – beveik pusė mūsų vaistus nuo skausmo, purškalus į nosį ar kramtomą nikotiną vis dar perka vaistinėse.

TV2 padėjo patikrinti kainas populiariausių ir geriausiai žinomų nereceptinių vaistų, dviejuose parduotuvių tinkluose ir trijose vaistinėse. Parduotuvę pasirinkę vietoj vaistinės, pirkdami šiuos vaistus (žr. į nuotrauką apačioje) iš viso galite sutaupyti beveik 200NOK.

Beveik triguba kaina

Jei vartojate pailgas Paracet piliules, neabejotinai perkate juos Kiwi. Čia jie kainuoja 30NOK už pakuotę, tuo tarpu vaistinėje, už juos sumokėsit 50NOK. Už apvalias Paracet, parduotuvėje dažniausiai sutaupysite 12NOK.

Geriausias aptiktas pavyzdys buvo Pyrisept. Mažas buteliukas vaistinėje kainuoja 66NOK, o Rema 1000 tokį patį buteliuką gausite už 24NOK.

Geras patarimas yra brangus

Ellen Karine Ous‘s didžiausios vaistinių grandinės Norvegijoje, Apotek 1, techninė direktorė. Tokį didelį kainų skirtumą ji aiškina taip:

– Kuomet atvykstate į vaistinę, čia randate farmacijos ekspertus. Už kainą kurią mums mokate, jūs turite galimybę prieiti ir pasikonsultuoti su aukštos kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistais, kurie, be viso to, Jums dar ir pataria – todėl daugelis mūsų vaistus renkasi pirkti vaistinėse, – sakė Ous TV2 pagalbai.

Ji taip pat pažymi, jog vaistinėse pigiau siūlomi ir kitų prekių ženklų, su veikliąja Tylenol medžiaga, produktai.

Ous mano, jog žmonės kreipiasi patarimo į vaistininkus todėl, kad jiems neužtenka to, kas parašyta ant pakuotės ar nurodyta vartojimo instrukcijoje.

– Tyrimai rodo, jog didžioji dauguma neperskaito vaistų dėžutėje esančio lapelio. Be to, šiuose lapeliuose aprašomi niuansai, kurie yra svarbūs ir gaunami vaistinėje, susitikimo su klientais metu, – sako Ous.

atsisiųsti

Verta mokėti papildomai

Tie, kurie nori mesti rūkyti ir yra suinteresuotas į kainą, turėtų pirkti kramtomą nikotiną parduotuvėje. 96 vienetai 2mg saldymedžio Nicotinell gumos vaistinėje kainuoja daugiau nei 235NOK. Parduotuvėje Rema 1000 galite gauti tokią pačią pakuotę už 184,90NOK. Pirkdami pakuotę, sutaupote 50NOK. Vis dėl to, Ellen Karine Ous teigia, kad nikotino gumą pirkti vaistinėje ir už ją mokėti – verta.

– Daugelis žmonių mano, kad yra verta vaistinėje sumokėti 50NOK daugiau tam, kad gauti papildomų patarimų, – Ous sakė TV2 pagalbai.

Dėl to Pyrisept vaistinėje parduodamas tris kartus brangiau.

– Mes esam farmacijos ekspertai ir galime patarti kaip gydyti žaizdas ir kaip apdoroti žaizdą dezinfekavimo preparatu.

– Bet jei žinote kaip išvalyti žaizdą ir Jums nereikia papildomos informacijos, tuomet tikriausiai turėtumėte eiti į parduotuvę?

– Tai turi nuspręsti pats vartotojas. Mūsų žiniomis, vaistininkai yra labai patikimi, jais pasikliaujama labiau nei ligoninėmis ar daktarais, dėl šio saugumo ir patikimumo žmonės renkasi vaistines, – teigė Ous.

http://www.tv2.no/2015/05/06/underholdning/toppsaker/forbruker/6889342