Naujausi

Pokalbis dėl darbo ir tinkamas darbo užmokestis

Nepradėkite nuo darbo užmokesčio reikalavimų iš karto, kai einate į pokalbį su galimu nauju darbdaviu. Koncentruokites į tai, kad gautumėt darbą. Nedirbdami negausite jokio atlyginimo.

Patekote į sekantį etapą ir esate pakviesti į pokalbį. Tuomet jūs turite 30-60 minučių, kad įtikintumėt, jog tinkate šiam darbui.

Nervingumas prasideda prieš pokalbį.

– Geriausias būdas jį įveikti yra pasimokyti prieš pokalbį. Paprašykite ko nors, kuo jūs pasitikite išklausinėti jus ir suteikti jums konstruktyvią kritiką, sako įdarbinimo įmonės „Adecco Search & Select” direktorius Larsen.

Taip pat parenkite trijų minučių pristatymą apie save. Jūs turėtumėte pasakyti, kodėl jus domina ši pozicija ir kodėl esate labiausiai kvalifikuotas kandidatas.

Rengdamiesi darbo pokalbiui taip pat dar kartą perskaitykite savo CV.

– Daugelis klausimų pateikiami remiantis CV. Žinokite savo gerąsias savybes ir apgalvokite, ką jūs dar galite pagerinti. Pasiruoškite pateikti pavyzdžius ir pasiekimus, ir kaip ši patirtis gali padėti bendrovei išspręsti kai kurias jų problemas. Labiausiai koncentruokitės į paskutinį dalyką, kurį padarėte, sako Larsen.

Darbdavys

Norėdami tinkamai pasiruošti, turėtumėte susidaryti vaizdą apie norimą poziciją, pagrindines pareigas, prisiimamą atsakomybę ir ko bus tikimąsi iš šios pozicijos, pabrėžia Larsen.

Pasak Larsen, ieškodami internete turėtumėte išsiaiškinti kiek įmanoma daugiau norimą darbą. Metinės ataskaitos, leidiniai ir pažįstamį žmonės yra galimi informacijos šaltiniai.

Pasiruošimas darbo pokalbiui parodo, kaip motyvuoti esate. Dardavys taip pat gali paklausti, ar jūs matote, jog pritapsite, sako Larsen. Kai kuriose darbo vietose, taip pat gali būti nagrinėjama, kokius rezultatus jūs esate pasiekę anksčiau.

Derybos

– Nuspręskite iš anksto, kokio atlyginimo norite, bet laukite iki derybų galutinio turo. Įsitikinkite, kad pokalbio metu dėmesys skiriamas jums ir kuo galite prisidėti. Jūsų klaus, kokių lūkesčių, susijusių su atlyginimu jūs turite – jums derėtų vengti atsakyti tiesiogiai. Geriau klauskite numatytų atlyginimo ribų, nes tai jūs sprendžiate, ar turėtumėte tęsti procesą, ar ne. Venkite derybų, paremtų atlyginimo nustatymu, o ne atsižvelgimu į jūsų turimą kvalifikaciją, sako Larsen.

Galutinis turas

Atlyginimo diskusijos priklauso galutiniame etape, pasak Larsen. Rekomenduojama palikti pirmą komentarą apie darbo užmokestį darbdaviui, nes jis duos jums geresnes galimybes derėtis. Jums reikia pateikti svarių argumentų dėl norimo užmokesčio. Jeigu jums pavyko išsiaiškinti darbo užmokesčio statistinius duomenis arba alga šioje srityje, tuomet tuo ir remkitės.

Larsen neskatina iškart priimti konkretų pasiūlymą, nebent esate labai patenkintas. Jūs turėtumėte paprašyti laiko pagalvoti, bet ne daugiau kaip vieną ar dvi dienas.

– Taip pat patikrinkite, kaip kompensuojami viršvalandžiai, premijos ir papildomos užduotys, sako Larsen.

Atlyginimas

Jums nereikėtų priimti mažesnio atlyginimo pasiūlymo, nei jūs jau turite.

– Negalima blefuoti, jei prašoma pasakyti kiek darbar uždirbate. Tai lengva patikrinti. Nesugadinkite savo reputacijos tokiu melu.

Larsen primena, kad daugelyje profesijų privalomas darbo užmokesčio lygio reguliavimas. Ten nepaliekama tiek vietos deryboms, kaip kitur. Tokių darbo vietų privalumas yra tai, kad jūs iš anksto žinote darbo užmokesčio ribas, sako Larsen.

Taigi, ką daryti, jei darbdavys nesuteiks jums priimtino atlyginimo, bet jūs vis dar norite šio darbo?

– Tada jūs turite būti lankstus, sako Larsen. – Aptarti kitokias kompensacijos galimybes. Gali būti papildoma savaitė atostogų, pensijų sistemos, apmokymai ar kitos papildomos išmokos.

Informacijos šaltinis

dagsavisen.no