Naujausi

Prieš septynerius metus NAV turėjo prieigą prie slaptos informacijos

Darbuotojų buvo prašoma jos „nenaudoti“.

NAV taikė tam tikra tvarką, kuri nebuvo įsigaliojusi.

Jeigu NAV turi įtarimų, kad jūs galimai sukčiavote, jie galėjo, iki 2010 metų, gauti slaptą informaciją apie jus tokiais būdais, kurių net policija negali naudoti.

Administracija gali gauti slaptą informaciją apie jus ir jūsų šeimos narius, įskaitant telefono skambučius ir peržiūrėtas interneto paieškas.

Kai ši informacija buvo atskleista 2010 lapkritį, Nacionalinė ryšių tarnyba kalbėjo apie tai, ką jie vadino „teisiškai problematiškas“, kilo skandalas.

Tik instrukcija

Nkom duomenimis, tuo metu buvo kamšomos skylės, per kurias NAV gaudavo informaciją apie savo vartotojus- dabar jie tokios prieigos nebeturi.

– Kaip suprantam 2010 metų pabaigoje 2011 metų pradžioje NAV paragino darbuotojus nebenaudoti šnipinėjimo sistemos, tačiau iki 2010 jie turėjo galimybę ja naudotis, įtariant sukčiavimo atvejį, sako Nacionalinės ryšių tarnybos (Nkom) direktorė, Elisabeth Sørbøe Aarsæther.

– Vėliau, prieiga prie duomenų saugojimo direktyvos, kuri yra perduodama Parlamentui, buvo ribojama. Tačiau NAV turėjo galimybę naudotis savo įgaliojimais šioje srityje, sakė ji.

Praėjo beveik metai, kai ETT nusprendė, kad Duomenų saugojimo direktyva yra negaliojanti. ES mano, kad direktyva pernelyg pažeidžianti privatumą.

Kadangi buvo išleistos direktyvos naudojimo instrukcijos, iki šiol nėra žinoma, kaip jos patvirtintos, todėl NAV net šiandien vis dar naudojasi galimybe prieiti prie slaptos informacijos apie jų vartotojus.

NAV sako, kad jie atlieka „kokybės patikrinimus“, siekiant apsissaugoti.

– Be to, pagal instrukcijas, turime nurodymus gauti informaciją apie įtariamus draudimo sukčiavimus. Valdyba atlieka kokybės patikrinimus, remiantis rizikos įvertinimu, siekiant užtikrinti, kad šių nurodymų būtų laikomąsi, sako Magne Fladby, veiklos direktorius NAV.

Kaip NAV gali jus patikrinti

NAV gali ieškoti informacijos apie savo vartotojus socialinėje erdvėje, per bankų sąskaitas ir sveikatos informaciją, be kita ko.

Tikrinti jūsų ir jūsų šeimos narių telefoninių skambučių istoriją jie galėjo tik iki 2010 metų, dabar to daryti jie nebegali.

– Manome, kad tokia informacija nebuvo skirta naudotis NAV, tačiau kaip yra iš tiesų, turi nurodyti įstatymo leidėjai, sako Nkom direktorius Aarsæther.

Tokia informacija yra visiškai konfidenciali. Niekas neturi žinoti, su kuo individualus žmogus šnėkasi savo telefonu. Tik kelios agentūros, tarp jų yra policija, gali turėti tokią prieigą, ir tik tiriant labai specifinius atvejus.

– Tik esant labai specifinėms aplinkybėms, tokioms kaip tiriant nužudymą ar vagystę, policija turi galimybę prieiti prie tokios informacijos.

 

Taip pat skaitykite

 

Ar galite atostogauti užsienyje, gaudami išmokas iš NAV

http://www.infonorvegija.lt/ar-galite-atostogauti-uzsienyje-gaudami-ismokas-is-nav/

gir+utenlandsferie+kutt+i+støtten+fra+nav

Nuteista už sukčiavimą dėl gaunamų NAV išmokų už fiktyvius vaikus

http://www.infonorvegija.lt/nuteista-uz-sukciavima-del-gaunamu-nav-ismoku-uz-fiktyvius-vaikus/

mokesciu nuotraukos 6