Naujausi

Prasidėjo mokesčių deklaravimas už 2017 metus

4,7 milijonai Norvegijos gyventojų jau gali pamatyti savo mokescių deklaraciją už 2017 metus.

Taigi, galėsite pasitikrinti, ar sumokėjote pakankamai mokesčių, o gal perdaug, tuomet jums juos grąžins birželio mėnesį.

Dauguma iš mūsų sužinosime, ar gausime mokesčių grąžinimą ar turėsime sumokėti įsiskolinimą.

Norėdami tai padaryti jūs turėsite prisijungti prie internetinės Altinn mokesčių administravimo svetainės.

Taip pat galėsite pasinaudoti Altinn aplikcija savo mobililiąjame  telefone.

Pagal Mokesčių administravimo duomenis, galimybė pasitikrinti mokesčių grąžinimą prasidės antradienį.

Prisijungimas įmanomas naudojant BankID, Altinn arba MinID kodus. Jeigu nebeturite galiojančios kodų kortelės, pasirinkite, kad jūs pamiršote slaptažodį. Tuomet MinID vartotojas gaus kodą sms žinute ir nuorodą  elektroniniame pašte, su galimybe pakeisti savo slaptažodį.

Buypass ir Commfides taip pat gali būti naudojami prisijungimui.

Jei prisijungsite per Mokesčių administravimo svetainę arba telefoninę aplikaciją, rasite PDF failą su mokesčių deklaraciją už 2017 metus .

Ar permokejote mokescius, ar turite padengti įsiskolinimą, matysite tai priešpaskutiniame puslapyje.

Jeigu jums priklauso mokesčių grąžinimas, žiūrėti pavyzdį žemiau pateiktame paveikslėlyje.

Kitu atveju  jūs esate skolingas mokesčių :

Pasitikrinkite kelis kartus

Kai užplūsta didelis džiaugsmas ar liūdesys jums derėtų dar kartą prisijungti prie mokesčių grąžinimo sistemos ir patikrinti skaičius, kad jie iš tikrųjų sutaptų.

Mokesčių administracija rekomenduoja jums tikrinant atkreipti dėmesį, kiek jūs sumokėjote mokesčių ir kiek jums priklauso sumokėti. Patikrinkite tai lyginandami sumas metinėje ataskaitoje arba darbo užmokesčio ataskaitose, kurias gaunate iš savo darbdavio, su mokesčių grąžinimo skaičiais.

Jei esate neįgalus arba išėjote į pensiją, turėtumėte patikrinkite šiuos įrašus skyriuje, kuriame nurodomos išmokos iš NAV, pensijos ar draudimo išmokos.

Patikrinkite įsipareigojimus ir turtą, ar visi atskaitymai yra įtraukti. Jei yra informacijos, kuri nėra įtraukta į mokesčių deklaraciją, turite juos įspėti ir ji turi būti teisingai pakeista. Pavyzdžiui, tai gali būti, kad jūs įsigijote nekilnojamąjį turtą ar automobilį, pardavėte akcijas  arba ištekėjot/vedėt.

Kada atgausite mokesčių pinigus?

Pirmasis mokesčių grąžinimas, pagal Skatteetaten.no, planuojamas birželio 24 d. Tada tie, kurie naudojosi vadinamosios pristatymo išimtimis, gaus mokesčių grąžinimą, ir dauguma darbo užmokesčio gavėjų ir pensininkai, kurie pateikė mokesčių deklaracijas internetu.

Vėliau mokesčių grąžinimas bus vykdonas nuo rugpjūčio 5 iki  spalio 14 dienos. Jei savo mokesčių deklaraciją pateiksite popieriniu formatu, mokesčių grąžinimas jus pasieks ne anksčiau kaip rugpjūtį.

Kaip uzsisakyti Min id arba Altinn kodus rasite cia :

http://ismokosnorvegijoje.lt/norvegiska-mokesciu-deklaracija-selvangivelse/

Pasitikrink kiek mokesčių gali susigrąžinti . Paslauga nemokama !

http://www.no-tax.no/deklaracija/

Nemokama mokesčių skaičiuoklė

http://mokesciugrazinimasnorvegija.lt/forma