Naujausi

Savaitgalio vagysčių Norvegijoje kaltininkai – lietuviai

Lietuvos vagys buvo persekiojami policijos už įsilaužimus, vagystes – organizuotą nusikalstamą veiklą. Juos norima nubausti dviguba bausme.

Keturi lietuviai iš  Panevėžio savo įsilaužimus vykdo tokiu būdu: į gyvenamųjų pastatų įtrūkimus, konkrečiau – į virš durų esančius tarpus, įkišdami popieriaus skiautę. Jei popierius nenukrenta vagys žino, jog namuose nieko nebuvo, o kol gyventojai išvykę savaitgaliui, jie įsilaužia į vidų.

11421618_10152792336096673_1699767670_n

 

Pagauta keturių nusikaltėlių grupuotė. Pagal baudžiamosios teisės 60a paragrafą, tai yra laikoma grupiniu nusikalstamumu.

Vagys kaltinami dėl 25-ių įsilaužimų Grenland‘e ir centriniame Telemark‘e. Be to, jie yra prisidėję prie dar 6-ių kitur šalyje organizuotų apiplėšimų.

2340612901

Apiplėšimai buvo įvykdyti ne viename mieste: Nordre Land, Modum, Grimstad, Kristiansand og Trondheim.

Telemarko apskrityje buvo įsilaužta į namus, esančius Bo, Nome, Notodden, Sauherad, Bamble, Skien and Drangedal savivaldybėse.

Ateina vogti

Policija atskleidė, kad savaitgalį Norvegijoje gavo iškvietimus. Penktadienio popietę į Torp nusikaltėliai atvyko lėktuvu. Kol tautiečiai savaitgalį ilsėjosi, vagys atskrido į Norvegiją vogti.  Jie pavogė lengvai parduodamus, taip pat, lengvai išnešamus ir paslepiamus, daiktus.

Vagys, atlikę savo darbą, ruošėsi vykti namo, bet čia juos sulaikė policija, kuri sekė plėšikus visą savaitgalį. Lietuviai gyveno kempingo namelyje Bø , o šalia esančiame kempingo namelyje gyveno policija.

2890629733

Ilgi kalėjimo metai

Pirmadienį Nedre Telemark apygardos teisme, prasideda teismas dėl keturių lietuvių įvygdytų nusikaltimu. Nusikaltėliai yra panašaus amžiaus, du iš jų – 28, kiti 26 ir 31-erių metų. Jiems pareikšti kaltinimai dėl daugiau nei 20 įsilaužimų, kaip organizuota nusikalstama gauja, jie rizikuoja būti nuteisti kalėti dvigubai – virš 4 metų. Plėšikai bus išsiųsti atgal į Lietuvą.