Naujausi

Supaprastinamas naudotų automobilių pardavimas

Per metus parduodama apie 140000 naujų automobilių ir apie 450 ir 500 tūkstančių naudotų automobilių. Prie šios sumos dar pridėjus priekabas ir namelius ant ratų, iš viso vyksta apie 1 milijonas nuosavybės pokyčių per metus.

Kai pirkėjas ir pardavėjas susitaria dėl pardavimo, atsiranda būtinų formalumų, kurie turi būti sutvarkyti norint pakeisti transporto priemonės savininką. Vienas iš jų yra pardavimo pranešimas. Pardavimo pranešimas yra pardavimo formalizavimas ir turi būti perduotas į viešųjų kelių administraciją, kaip įrodymas, kad pasikeitė transporto priemonės savininkas ir nuo dabar pardavimo  pranešimą bus galima užpildyti elektroniniu būdu. Prieš užpildant pardavimo pranešimą, turės būti sumokėtas registravimo mokestis ir draudimas. Pardavėjas lieka atsakingas net po naudoto automobilio pardavimo!

Pardavimai internetu

Tai, jog šis pranešimas gali būti pristatomas internetu yra aiškus ženklas, kad kelių administracija imasi priemonių racionalizuoti pardavimų procesus.

NPRA taip pat informuoja, jog nuo 2015 metų rudens bus teikiama papildoma informacija apie registravimo mokesčius ir kitus duomenis, būtinus atlikti prieš registruojant automobilį internetu.

Kaip dėl metinio mokesčio ?

Kol kas tai automobilio pardavėjo atsakomybė. Kai internetinė registracija bus atlikta, jūs gausite informaciją apie jūsų situaciją, bei informaciją kur atsisiųsti laikinus dokumentus.

Kaip užpildyti pardavimo žinutę internetu :

– Eikite į skiltį  „Jūsų puslapis”  vegvesen.no puslapyje.

 Tai saugus prisijungimas, reikalaujantis MIN ID ar banko ID.

– Pardavėjas pradeda pardavimą nusiųdamas pardavimo žinutę pirkėjui.

-Tada pirkėjas privalo prisijungti su savo prisijungimu ir patvirtinti pardavimą.

-Sveikiname! Pardavimo pranešimas baigtas ir transporto priemonė turi naują savininką.

– Jeigu pirkate ar parduodate automobilį, NPRA rekomenduoja, kad be to, kad naudositės internetiniu pardavimo būdu, papildomai užpildykite ir pardavimo sutartį. Taip pat nepamirškite pranešti apie tai bendrovei surenkančiai kelių mokesčius, jeigu naudojatės “bombrikke”. Jei norite, jūs vis dar galite pristatyti pardavimo pranešimą ir sertifikatus į viešųjų kelių administraciją arba siųsti paštu.

Kas gali naudotis šia sistema?

Tai pirmoji pardavimo pranešimo elektroninė versija. Ji bus taikoma visoms transporto priemonėms, ir nors apsaugos daugumos savininkų poreikius, ji turi tam tikrų apribojimų:

– Jūs turite būti vyresni nei 18 metų.

– Paslauga galioja tik privatiems transporto priemonių savininkams. Taip yra todėl, jog NPRA dar neturi prisijungimo įmonėms. Paslauga galioja tik transporto priemonėms turintiems vieną savininką, papildymas dėl transporto priemonių turinčių bendraturčius savininkus atsiras vėliau.

Informacijos šaltinis

dinside.no

Taippat skaitykite

Patarimai kaip sumažinti savo mokesčius

http://www.infonorvegija.lt/patarimai-kaip-sumazinti-savo-mokescius/

selvangivelse-2008