Naujausi

Vasaros atostogų metas – ką reikėtų žinoti apie NAV išmokas

Kelionių planai priklauso nuo to, kokia  finansinė parama yra gaunama, ar kokie yra žmogaus finansiniai ištekliai.

Prarandama parama

Bedarbiai, gaunantys bedarbio išmokas, praranda visą išmoką atostogų užsienyje metu.

Bedarbio pašalpa kelionės metu

Jūs turite atžymėti atostogų dienas pranešimų kortelėje, kurią siunčiate į NAV kas dvi savaites ir už pažymėtas dienas jūs negausite išmokų.

Būdami užsienyje, išskirtinai galite gauti reabilitacijos pašalpą (AAP).

Reabilitacijos pašalpa

Jeigu jūs gaunate reabilitacijos išmokas (arbeidsavklaringspenger), išimtiniais atvejais jūs galite gauti išmokas būdami išvykę į užsienį. Kaip pavyzdys galėtų būti – belaukiant gydymo. Taip pat NAV turi gauti patvirtinimą, kad užsienio kelionė ne ilgesnė kaip keturios savaitės, ir kad ji yra suderinta su jūsų įsipareigojimais NAV ( pvz. kursai, gydymas).

Dėl nedarbingumo atostogų – pirmiausia turi būti patvirtinta, kad dėl išvykos į užsienį ar jos metu nepablogės sveikatos būklė, nedarbingumą prailgina arba sustabdo NAV kontrolė.

Sergate ir svarstote apie atostogas – kreipkitės dėl to į vietinę NAV kontorą, kuri nagrinėja tokio pobūdžio paraiškas.

Jūs galite rašyti prašymą nenutraukti nedarbingumo išmokų už periodą, kurį jūs praleisite užsienyje. Tuomet turite pristatyti patvirtinančius dokumentus, kad kelionė į užsienį nepablogins jūsų sveikatos būklės, neprailgins jūsų gydymo trukmės ir nebus tuo metu, kuomet jūs turite susitikimą su NAV darbuotojais. Jeigu jūs gaunate nedarbingumo išmokas ir norite išvykti atostogauti, turite nunešti prašymą į artimiausią NAV kontorą. NAV turi išnagrinėti jūsų prašymą.

Trijų savaičių atostogos su NAV parama

Her er NAVs regler for utenlandsreiser 2

Jeigu ieškotės darbo ir gaunate laukimo algą (ventelønn), tuomet jūs galite išvažiuoti atostogauti iki 3 savaičių per kalendorinius metus, ir tuo metu gauti laukimo algą (ventelønn), netgi tuo atveju, jei būsite užsienyje per tas savaites.

Laukimo algos (ventelønn) gavėjai, neprivalo ieškoti darbo, priimti pasiūlymų ir atvykti į NAV atostogų metu. Jeigu laukimo algos gavėjai nori atostogauti daugiau nei tris savaites, laukimo alga (ventelønn) už papildomas dienas nebus išmokama. Kuomet laukimo algos gavėjai nori išvykti atostogauti, jie būtinai turi apie tai informuoti NAV.

NAV gali tave patikrinti

DinSide.no rašė apie NAV metodus, kuriais galima patikrinti, kaip yra laikomasi NAV klientų finansavimo gavimo kriterijų.

Jeigu jūs gaunate išmokas iš NAV, turite nepamiršti, jog NAV turi daug galimybių kontroliuoti ar jūs atitinkate reikiamus kriterijus išmokai gauti. Ieškodami informacijos, NAV patikrina eilę valstybinių registrų: socialinius tinklus, banko sąskaitas, sveikatos istorijos įrašus medicinos įstaigose.

Žmogus neturi teisės gauti dienpinigius ir būti užsienyje tuo pačiu metu. Tai reiškia, jog norėdami gauti išmoką jūs negalite išvykti į užsienį. Pasinaudodama valiutų registru  NAV gali patikrinti ar nebuvote išvykęs. Valiutų registre yra matomos jūsų banko kortelės naudojimo operacijos užsienyje, taip pat valiutos pirkimas ir pardavimas.

Magne Fladby NAV skyriaus direktorius teigė, kad informacija yra renkama iš kelių valstybės registrų, patikrinti gaunamas pajamas ir gyvenamąsias vietas.

 

Taip pat skaitykite :

Prieš penkerius metus NAV turėjo prieigą prie slaptos informacijos

http://www.infonorvegija.lt/pries-penkerius-metus-nav-turejo-prieiga-prie-slaptos-informacijos/

978x

NAV gali gauti informaciją iš daugelio registrų,kad nustatytų sukčiavimo atvejus

http://www.infonorvegija.lt/nav-gali-gauti-informacija-daugelio-registrukad-nustatytu-sukciavimo-atvejus/

nav680_0 (1)