Naujausi

Vasaros metu saugokitės angių

Pavasarį, pietinėje Norvegijos dalyje, susidurti su angimi nėra geras ženklas. Kaip taisyklė, jos pasirodo poravimosi sezonu, gegužį, o daug dažniau aptinkamos vasaros laikotarpiu. Šių metų pavasaris buvo šaltas, dėl to galime tikėtis, jog daugiausiai įkandimų bus suskaičiuota birželį.

Gražiu vasaros oru išvykstame į gamtą – miškus, sodus, parkus ar kitas, vasarą taip mėgstamas, vietoves.  Tokiu būdu dauguma susiduria su angimis ir jų įkandimais.

barn-skogen-52

Kodėl gyvatės kanda

Pasak gyvačių eksperto, Pål Sørensen, tam kad gyvatė jums įgeltų, turėtumėte ją paimti, ant jos užlipti arba ji turi pamanyti, jog esate kirminas. Gyvatės ginasi, kuomet jaučia grėsmę, neišprovokuotos jos niekada nepuola.

Pasekmės

Pagal www.Fhi.no įkandimo simptomai yra tipiški – tai skausmas, patinimas ir paraudimas aplink įkandimą.

Sunkiais atvejais įkandimas gali sukelti tam tikrus sutrikimus, tokius kaip: kūno ištinimas, vėmimas, pykinimas, pilvo skausmas, širdies ir kraujagyslių palpitacijos, šokas, galvos svaigimas ar sąmonės praradimas.

Po šių gyvačių įkandimo yra užfiksuotos ir žmonių mirtys, tačiau taip nutinka labai retai. Maždaug 30% angių įkandimų, yra tokie – nuodai yra ne visiškai sušvirkščiami, o tai vadinama – sausu įkandimu.

Šis gyvūnas tiesiog nėra atsargus, kuomet vadovaujasi gynybos instinktu, beveik taip pat, kaip grybštelėjantis šuo. Toks sausas įkandimas yra visiškai nekenksmingas ir dažniausiai yra matomas kaip du maži, nuo 3 iki 9mm, taškeliai.

Kada ir kur kreiptis

Pasak Bendrosios Praktikos Norvegijos Koledžo gydytojos ir vadovės, Marit Hermansen –  angies įkandimą patyręs, turėtų laikytis kuo ramiau.

Patarimo, pagalbos kreiptis reikėtų į ligoninės priėmimo skyrių. Jei žmogus jaučiasi labai prastai, reikia skambinti greituoju pagalbos numeriu – 113.

Daugumai suaugusiųjų, simptomai praeina nesunkiai, nors kai kuriems išsišaukia alerginė reakcija, kuri paveikia kiekvieno organo sistemą, o tai yra pavojinga.

sykehusskilt(1)

Pasak Sveikatos apsaugos direktorato, vaikai, kuriems įkando gyvatė, visais atvejais turi būti nugabenti pas daktarą.

Taip pat į ligoninę reikėtų vykti, jeigu žmogui buvo įkąsta į: galvą, kaklą, krūtinę, pilvą ar nugarą. Senjorai, nėščios moterys, žmonės su negalia arba asmenys, naudojantys AKF inhibitorių, taip pat turėtų kuo skubiau kreiptis į ligoninę.

Jei esate sveikas, nesvarbu – jaunas ar suaugęs, įkandimo atveju turėtumėte susisiekti su apsinuodijimų kontrole, kuri patars Jums, ką toliau daryti.

Siekiant išvengti įkandimo

Siekiant išvengti susidūrimų su angimis, reikia jog būtų pasirūpinta nuolatiniu žolės nupjovimu aplink namus ir kotedžus. Tai rekomenduojama dėl to, jog angys paprastai vengia visiškai atvirų vietovių.

Batai, kojinės ir kelnės paprastai yra pakankama apsauga nuo įkandimų.

file59470515_d33e8b0

Žmonėms pasirodžius, angys paprastai bėga į tankiai apaugusią augaliją. Jei ji yra šildymo etape ir nepasiekė aukštos kūno temperatūros, angis vis dar gali išlikti.

Angys negirdi garso, bet gali būti įbaugintos žemės vibracijomis. Dėl šios priežasties šaukti ant gyvatės nėra jokio pagrindo.